Animaniacy powracają po 20 latach i nabajają się ze wznowień dawnych serii w pierwszym zwiastunie kreskówki

22.10.2020 14:07
Animaniacy - kadr z serialu |undefined Fot. Everett Collection/East News

"Animaniacy" byli jedną z kreskówek Warner Bors., na której wychowały się dzieciaki lat 90. XX wieku. Po ponad 20 latach serial powraca w odświeżonej formie.

Jeśli zastanawiacie się, co odpowiada za dziwactwa dzisiejszych 30-latków, to odpowiedzi należy zapewne szukać w serialach Warner Bros. pokroju "Animków" i "Animaniaków". Ten drugi serial dostanie niebawem drugie życie. Wszystko dzięki stacji Hulu, która po 22 latch postanowiła zaprezentować nowe przygody rodzeństwa Warnerów.

"Animaniacy"  - zwiastun nowej wersji kreskówki

Totalne szaleństwo - tak pokrótce można określić trójkę zwariowanych... stworków (czy komuś udało się określić, do jakiego gatunku należą główni bohaterowie tej kreskówki?) o imionach Wakko, Yakko i Dot. Każdy, kto pamięta lata 90. i miał kablówkę w domu, na doskonale zna serial, w którym pojawiła się również kultowa para laboratoryjnych myszy Pinky'ego i Mózga, co nocy próbujących podbić świat.

Przeczytaj także

Po 22 latach od emisji ostatniego odcinka "Animaniaków" serial powraca w nowej odsłonie. Z tej okazji Hulu zaprezentowała pierwszy pełny zwiastun pierwszego sezonu serialu. Zapowiedź nie zawodzi, bo już w pierwszej scenie pojawia się klimat dobrze znany z oryginału. Zresztą przekonajcie się sami.

Na początku trailera Animaniacy nabijają się z Hollywood, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat bazuje głównie na remake'ach, rebootach i wznowieniach starych serii. Tym samym serial rzuca autoironiczny żarcik i puszcza oczko do starszych widzów, którzy rozumieją niuanse działania obecnego świata. I chociaż tak samo było w przypadku oryginalnego serialu, trudno pozbyć się wrażenia, że nowi "Animaniacy" są skierowani głównie do osób, które oglądały ich przygody w dzieciństwie.

Przeczytaj także

Pojawia się wiele odniesień do oryginału, ikoniczna piosenka tytułowa (oczywiście ze zaktualizowanymi słowami) oraz nowe przygody  Pinky'ego i Mózga. Całość wydaje się szaloną, ale dobitną analizą naszej rzeczywistości. Główni bohaterowie dosłownie wstają z grobu, dzięki wysokiemu czekowi wystawionemu przez studio. Muszą jednak nadrobić zaległości, co czynią za pomocą nowoczesnych technologii. W oryginale widzieliśmy Billa Clintona grającego na saksofonie, w nowej odsłonie pojawi się Donald Trump, ukazany jako... złowrogi cyklop. Poza tym zwiastun jest pełen innych absurdalnych sytuacji i naprawdę śmiesznych żartów, więc chyba warto czekać na to wznowienie. Nawet jeśli powstało tylko dla pieniędzy.

Przeczytaj także

"Animaniacy" - kiedy premiera?

W obsadzie wystąpią oryginalni aktorzy głosowi, czyli Jess Harnell, Maurice LaMarche, Tress MacNeille i Rob Paulsen. Producentem nowych "Animaniaków" ponownie został Steven Spielberg. Pierwszy sezon serialu będzie składał się z 13 odcinków. Pierwszy z nich zadebiutuje na Hulu już 20 listopada 2020 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy nowi "Animaniacy" trafią do Polski.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: 15 kultowych gadżetów z lat 90. - pamiętasz je wszystkie?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.