Animowana wersja historii Siedmiu Królestw. Co działo się w Westeros przed wydarzeniami z „Gry o tron”

Sergiusz Kurczuk
28.09.2017 16:06
Animowana wersja historii Siedmiu Królestw. Co działo się w Westeros przed wydarzeniami z „Gry o tron” Fot. GameofThrones/Youtube

„Gra o tron” powoli dobiega końca. Ale przed wydarzeniami ukazanymi w serialu HBO, były tysiące lat niesamowitej historii. W sieci pojawiła się zapowiedź animowanej opowieści o Westeros. 

Siedem Królestw, Targaryenowie, Wilkory, Valar Morghulis - nawet prawdziwi fani „Gry o tron” mogą pogubić się w skomplikowanym świecie stworzonym przez George'a R. R. Martina. Serial powoli dobiega końca, ale twórcy nie ułatwiają sprawy. Ba! Jeszcze bardziej ją komplikują! Niebawem światło dzienne ujrzy 45-minutowa animowana wersja historii Westeros. W sieci ukazał się prawie 5-minutowy fragment filmu „Game of Thrones Conquest & Rebellion”, który przybliża odległą od obecnych wydarzeń serialu opowieść o Siedmiu Królestwach. 

Co działo się tysiące lat przed historią rozgrywającą się na antenie HBO? W utrzymanej w baśniowym klimacie opowieści o Westeros, poznamy losy wszystkich wielkich rodów fantastycznego świata. Na pierwszy ogień idzie ród Targaryenów i ich potężne miasto zwane Valyriańskie Włości. Pełna wersja „Game of Thrones Conquest & Rebellion” będzie niestety dostępna jedynie na bonusowej płycie Blu-Ray lub DVD, cyfrowego wydania 7. sezonu „Gry o tron”. Dodatek zarezerwowany jest dla osób, które zamówią zestaw płyt w pre-orderze. Premiera zestawu planowana jest na 12 grudnia 2017 roku. W sam raz na wigilijny prezent. 

To nie pierwsza próba ukazania historii Westeros w animowanej formie. W lipcu 2017 roku pisaliśmy o fanowskiej produkcji, która starała się przedstawić losy najważniejszych rodów Siedmiu Królestw. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.