Anna Diop odpowiada na krytykę stroju Starfire z serialu „Titans”

Kamil Kacperski
13.04.2018 12:26
Anna Diop odpowiada na krytykę stroju Starfire z serialu „Titans” Fot. Katie Jones/WWD/REX/Shutterstock/EAST NEWS/materiały prasowe

Aktorka wcielająca się w Starfire w nadchodzącym serialu DC odpowiedziała na krytykę, która pojawiła się po tym, jak fani mieli okazje zobaczyć pierwsze zdjęcia z planu „Titans”. Według niej, komentatorzy powinni wstrzymać się z ocenami, dopóki nie zobaczą „Titans” w akcji.

Na początku kwietnia 2018 roku ruszyły prace nad nowym serialem o bohaterach DC zatytułowanym „Titans”. W związku z tym, w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu, który znajduje się w Toronto. Na fotosach widzieliśmy Tytanów w ubraniach cywilnych. Krótko mówiąc, projekt kostiumów i wygląd postaci nie przypadł do gustu większości fanów oryginalnych komiksowych bohaterów.

W obronie serialu ruszyła Anna Diop, która wciela się w Starfire. Aktorka na swoim Instagramie podzieliła się długim komentarzem dotyczącym zaistniałej sytuacji. Przyznała, że nie tak wyobrażała sobie reakcje fanów na pierwsze zdjęcia z „Titans”, a następnie wypowiedziała się nt. rasistowskich komentarzy:

Do fanów „Titans”:

Wczoraj w sieci pojawiło się zdjęcie mnie z planu. Było to niefortunne zdarzenie, ponieważ fani czekali miesiącami na zdjęcie Starfire i w zamian za to otrzymali słabe foto mnie na krawężniku w paskudnej pogodzie. Jestem rozczarowana, że to jest pierwsze zdjęcie, które fani mieli okazje zobaczyć. Jest bez kontekstu i nie reprezentuje tej wspaniałej postaci, którą mam okazję zagrać. Pokazuje również w złym świetle naszą wspaniałą produkcję, która stoi za serialem.

Jednakże - mowa nienawiści, która przewijała się w niektórych komentarzach była godna pożałowania. Mimo, że raczej mnie to nie rusza, to chcę wykorzystać tę sytuacje, by powiedzieć, że nienawidzę, gdy ludzie próbują zniszczyć psychikę innych. Zbyt często ludzie na mediach socjalnych wykorzystują anionimowość w celu znęcania się i wykrzykiwania nienawistnych komentarzy na temat innych. To jest słabe, smutne oraz pokazuje, kim są ci hejterzy.
Rasistowskie, umniejszające oraz/lub złośliwe komentarze mają mało do czynienia z osobą, która znajduje się na ich drugim końcu. Ponieważ to wiem - mnie to nie rusza. Jednak dla tych, którzy o tym nie wiedzą - pamiętajcie, że gdy ktoś kieruje do was coś wstrętnego, to jest to odbicie ich osobowości. Was to nie definiuje i z pewnością nie czyni was to mniej perfekcyjnymi, niż jesteście - bądźcie sobą

Diop broni się przed krytyką

Oczywiście, rasistowskie komentarze są rzeczą, z którą należy walczyć. Problem tylko, że przeglądając Twittera i czytając posty dotyczące zdjęć z planu, znajdziemy ich dosłownie kilka wśród setek, które pojawiły się po opublikowaniu fotosów. Większość komentarzy odnosiła się jednak tylko i wyłącznie do stroju jej bohaterki. Nie każdy, który krytykuje jej postać jest od razu rasistą lub mizoginem. Powód „czepiania się” jest zdecydowanie bardziej prozaiczny - jej strój po prostu prezentuje się słabo, a ta różowa peruka wygląda gorzej niż te, które można kupić na Allegro za 34,99 złotych (z uwzględnionym kosztem przesyłki). W tym wypadku kolor skóry Diop nie ma najmniejszego znaczenia, bo w takim stroju krytykowane byłyby również Scarlett Johanson i Lucy Liu.

Teraz pozostaje jedynie czekać na oficjalne zdjęcia z „Titans”. Być może pozwolą zatrzeć słabe wrażenia wywołane przez pierwsze kadry uchwycone na planie serialu DC. Serial wciąż nie ma daty premiery i wiemy jedynie, że zadebiutuje jeszcze w 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.