Archiwum X otwarte ponownie w 20-minutowym materiale

Jakub Gańko
29.12.2015 16:04
Archiwum X otwarte ponownie w 20-minutowym materiale Fot. kadr z wideo

Twórcy nowego sezonu przygód Foxa Muldera i Dany Scully przygotowali specjalny, 20-minutowy materiał dla wszystkich, którzy nie mają czasu na maraton 9 poprzednich serii.

Kontynuacja „Z archiwum X” to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany telewizyjny powrót obok nowej serii „Miasteczka Twin Peaks”. Stacja Fox zdecydowała się na razie na sześcioodcinkową miniserię, jednak w przypadku sukcesu nie wyklucza dokręcenia kolejnych epizodów.

Dwa premierowe odcinki nowego „Z archiwum X” zostaną wyświetlone w Stanach 24 i 25 stycznia 2016 roku, a kolejne będą emitowane już co tydzień w poniedziałki. Pierwszy i ostatni epizod - oba zatytułowane „My Struggle” - kontynuują tzw. mitologię, której wątki ciągnęły się przez poprzednie 9 serii. Przez ostatnie miesiące oficjalny profil na Facebooku zachęcał do maratonu, w którym dzień po dniu fani oglądaliby po jednym odcinku.

Dla wszystkich, którzy nie mogą sobie pozwolić na takie rozrywki, przygotowano przeszło 20-minutowy materiał, w którym wywiady i materiały z planu nowych odcinków przeplatają wspomnienia głównych wydarzeń składających się na intrygę serialu. Jeśli nie boicie się spoilerów dotyczących m.in. oryginalnego zakończenia, obejrzycie go poniżej:

Po tym przydatnym przypomnieniu, które sprawi, że wessiecie się na nowo w świat rządowych intryg i zjawisk paranormalnych, pozostaje tylko czekać na 24 stycznia 2016 roku. Pierwszy odcinek miniserii będzie opowiadał o sprawie domniemanych porwań przez UFO, a więc jednym z najbardziej klasycznych motywów kojarzących się z Archiwum X.

Sukces nowym epizodom ma zapewnić stara obsada, w której znaleźli się faworyci fanów. Oczywiście nie mogło zabraknąć Davida Duchovnego i Gillian Anderson jako pamiętnego duetu agentów FBI. U ich boku zobaczymy też Mitcha Pileggiego w roli Waltera Skinnera, Williama Davisa jako tajemniczego Palacza oraz Annabeth Gish, czyli serialową Monicę Reyes - agentkę FBI, która dołączyła do obsady w ósmym sezonie. Pojawią się również Byers, Frohike i Langly, czyli grupa zaprzyjaźnionych z Mulderem Samotnych Strzelców.

Trzy z sześciu przygotowanych odcinków wyreżyserował według własnego scenariusza oryginalny twórca serialu, Chris Carter. Za pozostałe epizody będą odpowiedzialni starzy wyjadacze z oryginalnej ekipy w osobach Glena Morgana, Darina Morgana i Jamesa Wonga.

Czekacie na nowe odcinki „Z archiwum X”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.