Assassin’s Creed będzie serialem anime

Robert Skowronski
06.07.2017 10:08
Assassin’s Creed będzie serialem anime Fot. materiały prasowe

W projekt będzie zaangażowane Ubisoft, czyli wydawca gier z serii Assassin’s Creed. Kto zaś wyprodukuje serial? Fani powinni być zadowoleni.

Kinowy „Assassin’s Creed” z rolą Michaela Fassbendera nie był artystycznym sukcesem, ale wpływy z box office prezentowały się nienagannie. Obraz przy budżecie 125 milionów zarobił niemal dwukrotność tej sumy. Jeszcze przed premierą dzieła w reżyserii Justina Kurzela podjęto decyzję, że powstaną dwie kolejne odsłony filmu, które zbudują całą serię.

Jakiś czas temu ogłoszono, że Assassin’s Creed stanie się także serialem. Teraz zdradzono nieco więcej na ten temat. Nie będzie to produkcja aktorska, a serial anime, którego producentem został Adi Shankar. Wcześniej podobne stanowisko piastował m.in. przy „Dredd 3D” i „Krocząc wśród cieni” z Liamem Neesonem, a ostatnio przy „Castevanii” Netfliksa. 

Adi Shankar opublikował na Facebooku post ze szczęśliwą nowiną:

Jest mi miło ogłosić, że wybrałem swój kolejny projekt. Grałem w pierwszą część Assassin’s Creed w momencie, gdy przeprowadziłem się do Los Angeles, aby spełnić swoje marzenia. W tamtym okresie nie znałem absolutnie nikogo z branży. Nawet nie pomyślałbym, że pewnego dnia Ubisoft zapyta mnie o przedstawienie mojej wizji świata ukazanego w serii gier Assassin’s Creed oraz stworzenie oryginalnej historii, w celu zrobienia serialu anime. Jeśli ktokolwiek powie wam, żeby nie podążać za marzeniami, to wiedzcie, że się myli.

Oczywiście w najlepsza rozwija się też seria gier. Najnowsza odsłona będzie zatytułowana Assassin's Creed Origins. Premiera gry odbędzie się jeszcze w 2017 roku i będzie przeznaczona na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Na targach E3 zaprezentowano trailer pozycji ze świata elektronicznej rozrywki:

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.