Będzie 2. sezon „Belle Epoque”?

Robert Skowronski
27.04.2017 13:43
Będzie 2. sezon „Belle Epoque”? Fot. materiały prasowe

Nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak sądząc po wynikach oglądalności powinniśmy się przygotować na 2. sezon „Belle Epoque”.

Informowaliśmy o tym, że serial z Pawłem Małaszyńskim z tygodnia na tydzień sukcesywnie tracił widzów. Jednak do „Belle Epoque” i tak należało 16,74% udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 19,98% w grupie komercyjnej 16-49 oraz 19,01% w grupie 16-59.

Według najnowszych badań Nielsen Audience Measurement opracowanych przez portal wirtualnemedia.pl wynika, że średnia widownia 1. sezonu produkcji wynosiła 1,89 miliona osób. Jest to wynik równy 13,94% udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 16,61% w grupie komercyjnej 16-49 oraz 16,29% w grupie 16-59.

Te dane zagwarantowały stacji TVN drugą pozycję w wieczornym środowym paśmie („Belle Epoque” emitowano o 21.30) na rynku telewizyjnym. TVP2 wyprzedziło TVN swoim „Na sygnale”. To jednak wciąż dobry wynik dla telewizji założonej przez Mariusza Waltera i Jana Wejcherta. Ubiegłoroczne „You Can Dance. Po prostu tańcz!” nadawane w tym samym paśmie oglądało 1,32 miliona widzów.

Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN, wyznał, że powyższe wyniki są dla stacji satysfakcjonujące. Czy to oznacza, że Jan Edigey-Korycki powróci do swojej śledczej kariery? Według wstępnych doniesień TVN zlecił już pisanie scenariuszy, ale wciąż trwa analiza wyników oglądalności i opinii wśród odbiorców. Próbowaliśmy skontaktować ze stacją i poprosić o komentarz, ale nie udało się go uzyskać.

Wiele też zależy od odbioru serialu na świecie. „Belle Epoque” zaprezentowano podczas kwietniowych targów w Cannes, a TVN dostał zapytania w sprawie nabycia praw do emisji. Dostrzeżono go również podczas World Media Festival 2017 w Hamburg, gdzie serial zdobył drugą nagrodę Silver Globe w kategorii Rozrywka.

Na serial TVN złożyło się 10 odcinków - każdy opowiadał osobną historię morderstwa, które zostały zaczerpnięte z prawdziwych wydarzeń. Za produkcję odpowiedzialne było Akson Studio, zaś scenariusz napisali Marek Bukowski, Igor Brejdygant i Maciej Dancewicz. Reżyserem był Michał Gazda, a na ekranie wystąpili m.in. Paweł Małaszyński, Magdalena Cielecka, Eryk Lubos, Anna Próchniak, Olaf Lubaszenko, Vanessa Aleksander, Weronika Rosati oraz Eryk Kulm.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.