„Black Mirror” powróci z 5. sezonem. Netflix ogłosił kontynuację serialu

Natalia Hluzow
06.03.2018 17:40
Black Mirror s05|undefined Fot. kadr z wideo

Przed nami ciąg dalszy koszmaru o przyszłości naszej cywilizacji. Netflix zapowiedział, że „Black Mirror” wraca już niebawem.

Antologia nawiązująca do zbiorowego niepokoju, jaki odczuwamy względem współczesnego świata, powróci z piątym sezonem. 5 marca 2018 roku oficjalnie potwierdził to Netflix, publikując krótki materiał wideo w mediach społecznościowych. 

Black Mirror s05 potwierdzony przez Netflix

W krótkiej zapowiedzi możemy zobaczyć fragmenty odcinków z poprzednich sezonów wyświetlane na wielu ekranach jednocześnie. W tle wybrzmiewają oczywiście niepokojące dźwięki, a na samym końcu pojawia się napis, który nie wiadomo, czy bardziej cieszy czy przeraża. Wideo możecie zobaczyć poniżej:

„Czarne lustro” zadebiutowało w 2011 roku w brytyjskiej telewizji Channel 4, która wyemitowała pierwszy, trzyodcinkowy sezon antologii. Szybko okazało się, że kolejne epizody ukazujące efekty uboczne postępu technologicznego są strzałem w dziesiątkę. Nie trzeba było długo czekać, by po „Black Mirror” zgłosiła się najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie. Pod pieczą Netfliksa powstały dotychczas dwa sezony antologii, przy czym ostatni z nich znacząco odstawał od swoich poprzedników. Niestety, w złym znaczeniu tego słowa.

Świat przedstawiony w 4. sezonie „Czarnego lustra” nie jest już tak przerażająco realistyczny jak wcześniej, odcinki są bardzo nierówne i najgorsze z nich przypominają raczej zabawę w wymyślanie dziwnych aplikacji, niż – jak dotychczas – ekran odbijający codzienność XXI wieku. Jedynym wyjątkiem był niemal niemy, czarno-biały epizod „Metalhead” ukazujący postapokaliptyczny krajobraz po buncie maszyn. Czy w kolejnej odsłonie serii powróci dawna jakość i zobaczymy jeszcze epizody na poziomie „The National Anthem”, „White Bear”, „Nosedive”, „Shut Up and Dance” czy „San Junipero”? Przekonamy się już niebawem.

Twórcą, reżyserem i scenarzystą „Black Mirror” jest Charlie Brooker, który wspólnie z Annabel Jones także go produkuje. Wszystkie odcinki antologii są obecnie dostępne na platformie Netflix, 4. sezon – od grudnia 2017 roku. Data premiery 5. sezonu nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.