"Blade Runner" i "Obcy" doczekają się aktorskich seriali. Kiedy premiera i kto je stworzy?

23.11.2021 12:22
"Blade Runner" i "Obcy" doczekają się aktorskich seriali. Kiedy premiera i kto je stworzy? Fot. The Ladd Company / Shaw Brothers/Collection Christophel/East News

"Blade Runner" i "Obcy", czyli dwa najsłynniejsze dzieła Ridleya Scotta powrócą w formie aktorskich seriali telewizyjnych. Co już wiemy o nowych wersjach produkcji?

Blade Runner i Obcy będą serialami aktorskimi. Co o nich wiemy?

"Blade Runner" i "Obcy" powrócą w formie aktorskich seriali telewizyjnych – potwierdził sam Ridley Scott. Jak podaje Variety, Scott niedawnej rozmowie z dziennikarzami brytyjskiego BBC, potwierdził, że oba projekty dostały zielone światło i ekipy są już w trakcie opracowywania scenariuszy do pierwszych odcinków obu seriali.

Polecamy

Jak czytamy w rozmowie w zapisie Variety:

Napisaliśmy już pilotażowy odcinek oraz tzw. "biblię serialu", czyli ogólny zbiór fabularnych pomysłów dotyczących serialu. Jesteśmy więc gotowi prezentować "Blade Runnera" jako serial telewizyjny, co najmniej 10-godzinny”.

W trakcie rozmowy przypomniano także, że prace nad serialem o "Obcym" są równie zaawansowane, a serial jest rozpisany wstępnie na 8-10 godzin. Przypomnijmy – serial o "Obcym" został pierwszy raz zapowiedziany już w grudniu 2020 roku, z Noah Hawleyem jako showrunnerem. Twórca "Legionu" i serialowego "Fargo" ma opowiedzieć historię, która rozgrywać się będzie na Ziemi.

Polecamy

Wedle Johna Landgrafa, szefa stacji FX, dla której powstaje projekt:

Będzie mieszał elementy horroru znane z pierwszego "Obcego" z elementami akcji, znanymi z drugiej odsłony cyklu. To będzie straszliwa podróż, która dosłownie wgniecie widzów w fotel.

Na razie nieznane są dokładne daty premiery obu seriali, gdyż oba projekty są dopiero w fazie pre-produkcji. Wydaje się jednak, że możliwa jest premiera na przełomie 2022/2023 roku, a może nawet później.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.