"Blade Runner" i "Obcy" doczekają się aktorskich seriali. Kiedy premiera i kto je stworzy?

23.11.2021 12:22
"Blade Runner" i "Obcy" doczekają się aktorskich seriali. Kiedy premiera i kto je stworzy? Fot. The Ladd Company / Shaw Brothers/Collection Christophel/East News

"Blade Runner" i "Obcy", czyli dwa najsłynniejsze dzieła Ridleya Scotta powrócą w formie aktorskich seriali telewizyjnych. Co już wiemy o nowych wersjach produkcji?

Blade Runner i Obcy będą serialami aktorskimi. Co o nich wiemy?

"Blade Runner" i "Obcy" powrócą w formie aktorskich seriali telewizyjnych – potwierdził sam Ridley Scott. Jak podaje Variety, Scott niedawnej rozmowie z dziennikarzami brytyjskiego BBC, potwierdził, że oba projekty dostały zielone światło i ekipy są już w trakcie opracowywania scenariuszy do pierwszych odcinków obu seriali.

Polecamy

Jak czytamy w rozmowie w zapisie Variety:

Napisaliśmy już pilotażowy odcinek oraz tzw. "biblię serialu", czyli ogólny zbiór fabularnych pomysłów dotyczących serialu. Jesteśmy więc gotowi prezentować "Blade Runnera" jako serial telewizyjny, co najmniej 10-godzinny”.

W trakcie rozmowy przypomniano także, że prace nad serialem o "Obcym" są równie zaawansowane, a serial jest rozpisany wstępnie na 8-10 godzin. Przypomnijmy – serial o "Obcym" został pierwszy raz zapowiedziany już w grudniu 2020 roku, z Noah Hawleyem jako showrunnerem. Twórca "Legionu" i serialowego "Fargo" ma opowiedzieć historię, która rozgrywać się będzie na Ziemi.

Polecamy

Wedle Johna Landgrafa, szefa stacji FX, dla której powstaje projekt:

Będzie mieszał elementy horroru znane z pierwszego "Obcego" z elementami akcji, znanymi z drugiej odsłony cyklu. To będzie straszliwa podróż, która dosłownie wgniecie widzów w fotel.

Na razie nieznane są dokładne daty premiery obu seriali, gdyż oba projekty są dopiero w fazie pre-produkcji. Wydaje się jednak, że możliwa jest premiera na przełomie 2022/2023 roku, a może nawet później.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.