Boba Fett w końcu w serialu „The Mandalorian”. Wiemy, kto go zagra

10.05.2020 13:29
Boba Fett w końcu w serialu „The Mandalorian”. Wiemy, kto go zagra Fot. . Mary Evans Picture Library/East News

Boba Fett to jeden z bardziej lubianych bohaterów oryginalnej trylogii „Gwiezdnych wojen”. Łowca Nagród zyskał przychylność fanów swoim intrygującym kostiumem i stoickim podejściem do życia. Teraz ma szansę powrócić w 2. sezonie popularnego serialu Disney +.

Serial „The Mandalorian” zadebiutował na nowej platformie streamingowej Disney+ w listopadzie zeszłego roku. Zyskał przychylność widzów i krytyków, za sprawą ciekawej mieszanki westernu i science-fiction, a przede wszystkim dzięki bohaterowi, o którym wdzięcznie mówi się jako Baby Yoda. 

Przeczytaj także

2. sezon „The Mandalorian” 

W nomenklaturze serialu bohater pojawia się wprawdzie, jako „Dziecko”, ale jego podobieństwo do mistrza Jedi sprawiło, że zyskał tak urokliwy przydomek. Serial cieszył się tak dużą popularnością, że wraca z 2. sezonem na jesieni, a Taika Waititi, który wyreżyserował jeden z odcinków premierowej serii, dostał angaż jako reżyser i scenarzysta nowego filmu z Gwiezdnej Sagi.

Przeczytaj także

Boba Fett powraca do świata „Gwiezdnych wojen”

Teraz natomiast dowiadujemy się, że w 2. sezonie pojawi się długo wyczekiwany bohater –Boba Fett.

W jego rolę wcieli się Temuera Morrison, który wystąpił już w filmie „Gwiezdne wojny: Atak klonów” z 2002 roku. Morrison wcielał się tam w rolę Jango Fetta, łowcę głów i mężczyznę, którego kod genetyczny posłużył do stworzenia armii klonów. W „Epizodzie II” ujawniono także, że Jango stworzył swoją dokładną replikę, którą wychowuje jako swojego syna. Mowa właśnie o Boba Fettcie.

Boba Fett pojawił się po raz pierwszy w filmie „Imperium kontratakuje” z 1980 roku, a następnie w „Powrocie Jedi” trzy lata później. Warto przypomnieć, że w trakcie wydarzeń tamtego filmu Boba rzekomo zginął, wciągnięty przez specyficznego stwora na pustyni.

Przeczytaj także

Informacją o ponownym pojawieniu się bohatera podzielił się jako pierwszy amerykański portal The Hollywood Reporter. Dziennikarze zaznaczają jednak, że z pierwszych informacji wynika, że będzie to raczej niewielka rola. Warto przypomnieć, że pojawienie się bohatera, sugerował już jeden z odcinków 1. sezonu, w którym pojawiała się tajemnicza postać w charakterystycznym stroju.

Informacja o pojawieniu się bohatera, który rzekomo zginął przed wydarzeniami, przedstawionymi w serialu (jego akcja rozgrywa się między „Powrotem Jedi”, a „Przebudzeniem Mocy”), każe przypuszczać, że w serialu pojawi się więc wątek klonowania i osławionej już armii klonów. 

2. sezon serialu „The Mandalorian” ma zadebiutować na platformie Disney+ na jesieni.

Przeczytaj także

Czytaj także: Gwiazdor "Star Wars" powiedział, że nienawidzi porgów. LEGO wysłało mu ogromnego Porga z klocków.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.