Bohaterowie "Gry o tron" przygotowują się do ostatecznej bitwy na zdjęciach z przedostatniego odcinka serialu

09.05.2019 11:23
Gra o tron|undefined Fot. materiały promocyjne

Stacja HBO udostępniła kadry z przedostatniego odcinka finałowego sezonu "Gry o tron". Zdjęcia prezentują najważniejszych bohaterów serialu gotowych do ostatecznego starcia.

Zakończenie "Gry o tron" widać już na horyzoncie. Do końca słynnej produkcji HBO pozostały dwa odcinki. Twórcy tradycyjnie podzielili się kadrami z 5. odcinka 8. sezonu serialu. Kadry przedstawią najważniejszych bohaterów historii walki o Żelazny Tron.

Przeczytaj także

"Gra o tron" sezon 8 - kadry z 5. odcinka finału

Chociaż tuż po wyemitowaniu 4. odcinka serialu w sieci pojawił się zwiastun następnego epizodu, małej zapowiedzi tego, co nas czeka nigdy za wiele. Z tego powodu w sieci pojawiło się 9 fotosów pochodzących z wciąż niezatytułowanego przedostatniego odcinka "Gry o tron". Zdjęcia zwiastują ciszę przed burzą, ponieważ widzimy jak Daenerys, Jon, Tyrion, Cersei i reszta sił obecnych w Westeros przygotowuje się do bitwy, która rozstrzygnie, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie.

"Gra o tron" sezon 8 - Daenerys

Co o fabule nadchodzącego odcinka mówią nam poszczególne kadry?

Gra o tron Fot. foto: materiały promocyjne

Pierwszy ukazuje Dany, która w poprzednim odcinku nie uległa podstępowi Cersei. Śmierć Missandei tylko wzburzyła i tak już pełną gniewu Matkę Smoków, która dołoży wszelkich starań, by przejąć Żelazny Tron.

"Gra o tron" sezon 8 - Złota Kompania

Gra o tron Fot. foto: materiały promocyjne

Nie oznacza to jednak, że siły Cersiei uda się łatwo pokonać. Mimo sporej armii Dany pozostał jej już tylko jeden smok. Królowa Westeros wciąż ma po swojej stronie Harry'ego Stricklanda i jego najemników znanych jako Złota Kompania. Wygląda na to, że szanse obu wojsk są dość wyrównane w nadchodzącej bitwie.

"Gra o tron" sezon 8 - Euron

Gra o tron Fot. foto: materiały promocyjne

Na kolejnym kadrze widzimy dowódcę floty Greyjoyów, którego siły w poprzednim odcinku zdołały zabić Rhaegala. Fani mają nadzieję, że Drogon przetrwa do ostatniego odcinka i pokaże wrogom swojej pani, na co go stać. Na fotografii Euron spogląda w górę i wydaje się dość przerażony, tym co widzi. Nie wykluczone, że ostatni ze smoków postanowił się zemścić za śmierć brata. Być może Daenerys wyciągnęła lekcję z poprzedniej potyczki i odpowiednio opancerzyła Drogona.

"Gra o tron" sezon 8 - Cersei

Gra o tron Fot. foto: materiały promocyjne

Chociaz początek finałowego sezonu nie był zbyt radosny dla obecnej królowej Westeros, tuż przed jego zakończeniem Cersei nabrała wiary w to, że rzeczywiście może pokonać siły Daenerys. Czym zaskoczy widzów 5. odcinka?

 "Gra o tron" sezon 8 - Szary Robak

Gra o tron Fot. foto: materiały promocyjne

Chociaż najwierniejszy z wojowników Dany przeżył bitwę o Winterfell, kilka dni po zwycięstwie był zmuszony patrzeć, jak Lannisterowie pozbawiają życia jego ukochaną. Oznacza to, że Szary Robak będzie zaangażowany w bitwę z wojskami Cersei jeszcze bardziej, niż dotychczas.

"Gra o tron" sezon 8 - Tyrion

Gra o tron Fot. foto: materiały promocyjne

Chociaż karzeł ma w żyłach krew Lannisterów, od dawna marzy o porażce swojej siostry. Tyrion wciąż stoi po stronie Dany. Czy będzie jednak w stanie wspierać Matkę Smoków, nawet jeśli ta zniszczy jego rodzinny dom i zabije jedną z najbliższych osób?

"Gra o tron" sezon 8 - Varys i Jon

Gra o tron Fot. foto: materiały promocyjne

Kolejne zdjęcie ukazuje Varysa i Jona, którzy prowadzą rozmowę, idąc wybrzeżem Smoczej Skały. Pulchny eunuch uważa, że na Żelaznym Tronie powinien zasiąść jego prawowity następca - Aegon Targaryen, czyli bękart Starków. Do czego będzie się w stanie posunąć, by Danny nie została królową Westeros?

"Gra o tron" sezon 8 - początek bitwy

Gra o tron Fot. foto: materiały promocyjne

Na przedostatnim kadrze Davos, Jon i Tyrion doglądają wojska, które niebawem wyruszy do boju. Czy Tyrion wyzna bękartowi, że zna jego wielki sekret?

"Gra o tron" sezon 8 - Jon Snow

Gra o tron Fot. foto: materiały promocyjne

Ostatni fotos jest dopełnieniem poprzedniego. Widzimy na nim Jona (a raczej Aegona) i Davosa, którzy stoją przed trudnym wyborem. Jaką decyzję podejmą?

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy zakończenie serialu?

Jak rozwiną się wątki zaprezentowane na kadrach z nadchodzącego odcinka? Dowiemy się już w najbliższą niedzielę 12 maja 2019 roku. Finał "Gry o tron" zobaczymy tydzień później - 19 maja. Prawdopodobnie w ostatnim odcinku rozpocznie się bitwa, wyłaniającą osobę, która zasiądzie na Żelaznym Tronie.

>>Zobacz też: "Gra o tron": aktorzy i twórcy skomentowali sceny śmierci z 4. odcinka 8. sezonu<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.