Bruce Campbell jako Ash Williams na pierwszym i ostanim kadrze. Wzruszające pożegnanie z serią „Martwe zło”

Sergiusz Kurczuk
02.05.2018 13:48
Bruce Cambell jako Ash Williams|undefined Fot. kadr z filmu Martwe zło

Wraz z końcem serialu „Ash kontra martwe zło” odeszła postać, w którą Bruce Campbell wcielał się przez dekady. W sieci pojawiło się poruszające zestawienie pierwszego i ostatniego kadru przedstawiające Asha Williamsa. 

Stało się to, czego od dawna obawiali się fani serii „Martwe zło”. Stacja Starz anulowała serial „Ash kontra martwe zło”, w ostatnim odcinku bohater starł się w walce z ogromnym nieumarłym potworem, a grający go od roku 1978 Bruce Campbell postanowił odpocząć na dobre od tej roli. W finale 3. sezonu Ash Williams pojawia się po raz ostatni na ekranie. Każdy, kto oglądał oryginalny film Sama Raimiego, na pewno pamięta Campbella w jego najsłynniejszej roli. Fani postanowili uczcić decyzję aktora w poruszający sposób.

Bruce Campbell jako Ash Williams - kiedyś i dziś

Kiedy nikomu nieznany 20-latek wystąpił w krótkometrażowym filmie „Within the Woods”, twórcy nie spodziewali się, że wkrótce horror z elementami czarnej komedii odniesie tak wielki sukces, a młody aktor wkrótce na stałe będzie kojarzony z Ashem Williamsem. Szybko powstała pełnometrażowa wersja zatytułowana „Martwe zło”. Bohater przeszedł w niej sporą metamorfozę wewnętrzną. Z wystraszonego chłopaka, stał się ogarnięty żądzą mordowania nieumarłych stworów herosem z siekierą w dłoniach. W drugiej części Ash zmienił się również fizycznie. Musiał odciąć sobie opętaną przez demona dłoń. Szybko przekuł swoją słabość w atut. Do kikuta przymocował sobie piłę mechaniczną, dokonując za jej pomocą jeszcze większej masakry. W 1992 roku ukazała się 3. część zatytułowana „Armia ciemności”, w której pojawia się podróż w czasie. Potem widzowie musieli uzbroić się w cierpliwość. Niestety w remaku z 2013 roku Williams pojawia się jedynie gościnnie. 

Dwa lata później stacja Starz ogłosiła, że powstanie serial z Brucem Campbellem w roli głównej, w którym zobaczymy dalsze losy Asha Williamsa. Mimo dość dużej popularności produkcji, szefowie zdecydowali się skasować ją po 3. sezonie. Fan serii Dexter McCreary, zamieścił na swoim Twitterze obrazek, który poruszy wiernych fanów „Martwego zła” - zestawienie pierwszego i ostatniego kadru, na którym widzimy Campbella w roli Asha. 

McCreary zapomniał jednak, że Campbell wystąpił również w „Within the Woods”, więc tak naprawdę poniższe zdjęcie to pierwszy kadr, na którym pojawia się Williams.

Bruce Campbell jako Ash Williams Fot. foto: kadr z filmu Within the Woods

„Ash kontra martwe zło” finał 3. sezonu - kulisy powstawania odcinka „The Mettle of Man”

Tradycją serialu „Ash kontra martwe zło” był krótki materiał zza kulis, w którym twórcy zdradzali sekrety każdego odcinka. Finał 3. sezonu nie jest wyjątkiem i tym razem również możemy zobaczyć, jak powstały efekty w „The Mettle of Man” oraz po raz ostatni spojrzeć na Campbella w roli nieustraszonego pogromcy nieumarłych stworów. 

Chociaż Campbell zrezygnował z roli Asha nie wykluczone, że w przyszłości pojawią się kolejne produkcje dziejące się w świecie stworzonym przed laty przez Raimiego. Całkiem możliwe, że ktoś w końcu stworzy reboot serii, ale nie oszukujmy się. Prawdziwy Ash Williams jest tylko jeden. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.