Canal+ tworzy POLSKĄ WERSJĘ kultowego serialu "The Office"

08.07.2021 13:14
Canal+ tworzy POLSKĄ WERSJĘ kultowego serialu "The Office" Fot. materiały prasowe/Canal+

Ruszyły zdjęcia do polskiej wersji jednego z najpopularniejszych seriali wszechczasów. W "THE OFFICE PL" wystąpią m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz.

The Office w wersji polskiej. Powstaje THE OFFICE PL

Serial "The Office" chyba nie potrzebuje przedstawienia. Stworzony przez Ricky'ego Gervaisa format stał się kultowy, a brytyjskie i amerykańskie wersje produkcji doczekały się niezliczonej ilości nagród i milionowych oglądalności - zresztą w samym USA "The Office" było najchętniej oglądanym serialem 2020 roku. Canal+ postanowił wykorzystać popularność produkcji i we współpracy z BBC realizuje polską wersję serialu.

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu prasowym, André Renaud, SVP Global Format Sales w BBC Studios jest bardzo szczęśliwy, że Polacy będą mieli okazję zobaczyć własną wersję "The Office":

Polscy widzowie doczekają się jego lokalnej wersji, szczególnie, że po ostatnim roku większość z nas zatęskniła za wieloma aspektami biurowego życia. Mam nadzieję, że podróż tego formatu dopiero się zaczyna i wkrótce będzie mógł cieszyć widzów na kolejnych rynkach 

Jak czytamy w oficjalnym opisie produkcji, w polskiej wersji "The Office" charakterystyczne elementy serialu zostały "mocno osadzone w rodzimej rzeczywistości", ale wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC.

Polecamy

Scenarzyści czerpali natomiast inspirację z aktualnych nastrojów społecznych, konfliktów światopoglądowych, a kontrowersyjne poczucie humoru nawiązujące do krzywdzących stereotypów będzie "testem na dystans Polaków do samych siebie".

Jak twierdzi Małgorzata Seck, wiceprezes Zarządu ds. Programowych CANAL+ Polska:

W przypadku serialu komediowego wyznacznikiem jakości jest brak cenzury, jeśli chodzi o żart, o język. Dlatego w THE OFFICE PL pozwalamy sobie na więcej niż w konwencjonalnej komedii w odcinkach, przekraczamy granice, dajemy do myślenia. I to jest właśnie premium. Naszą ambicją jest, żeby serial THE OFFICE PL był elementem masowej kultury, który wpływa na społeczeństwo. Serial komediowy może być również narzędziem kształtowania postaw.

Z oficjalnego oświadczenia Canal+ dowiadujemy się, że akcja "The Office PL" rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej "Kropliczanka". Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie.

Polecamy

Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników "Kropliczanki".

Jak o pracy nad "The Office PL" mówi head writer, Łukasz Sychowicz:

Pierwszą rzeczą, nad którą zaczęliśmy się zastanawiać, to jak zaadaptować serial, który ma już 20 lat. Dosyć szybko doszliśmy do wniosku, że musimy go zaktualizować, by odpowiedzieć na oczekiwania współczesnego widza. Napisaliśmy swoje własne scenariusze, inspirowane pierwowzorem. Mamy więc tych samych bohaterów, relacje między nimi, formę. Aczkolwiek uznaliśmy, że mamy na tyle dużo polskości dookoła, plus minęło dwadzieścia lat, że dodawanie "smaczków" do oryginalnych scenariuszy to nie będzie to. Dlatego napisaliśmy wszystko na nowo

Widzimy zatem, że "The Office PL" będzie się różniło od oryginału. Kolejnym przykładem tych zmian będzie "wprowadzenie do świata przedstawionego silnej kobiecej bohaterki". Twórcy całkiem słusznie zauważyli, że świat się zmienił i kobiety znaczą dużo więcej w biznesie, niż to miało miejsce 20 lat temu.

Stąd w serialu pojawi się Patrycja - w tej roli Vanessa Aleksander - która ma być "przedstawicielką nowego pokolenia", dzieckiem polskich "rekinów biznesu". Wkraczając w progi biura "Kropliczanki", przełamuje stary ład.  

W obsadzie oprócz Piotra Polaka, Vanessy Aleksander, Adama Woronowicza znaleźli się: Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Za polską wersję "The Office", tworzoną przy współpracy z BBC Studios, odpowiadają reżyser Maciej Bochniak oraz producenci Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński.

Za scenariusz odpowiedzialny jest Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim, a za zdjęcia Paweł Chorzępa.    

Premiera serialu planowana jest jesienią 2021 roku w CANAL+ PREMIUM i w CANAL+ online na canalplus.com.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.