Charles Manson, zabójstwa dzieci z Atlanty i BTK w nowym zwiastunie "Mindhuntera"

06.08.2019 10:13
Mindhunter 2|undefined Fot. materiały promocyjne/Netflix

Netflix zaprezentował oficjalny zwiastun drugiego sezonu "Mindhuntera". Co zapowiedź zdradza na temat fabuły opowieści o słynnych seryjnych mordercach?

Opowieść o seryjnych mordercach powraca na Netflix. Już za kilka tygodni zadebiutuje drugi sezon serialu "Mindhunter". W sieci pojawił się nowy, pełnoprawny zwiastun produkcji reżyserowanej przez Davida Finchera. Jakich psychopatów głowni bohaterowie będą przesłuchiwać tym razem?

"Mindhunter" sezon 2 - zwiastun serialu Netflix

Pierwszy sezon serialu cieszył się ogromną popularnością i uznaniem widzów. Produkcja została oparta na prawdziwych wydarzeniach zawartych w książce "Mindhunter: Inside the FBI’s Serial Crime Unit" napisanej przez Johna Douglasa. Z tego powodu w serialu pojawiło się wielu znanych seryjnych zabójców, takich jak Ed Kemper, Jerry Brudos czy Richard Speck.

W nowych odcinkach pojawią się kolejni psychopaci o jeszcze większym rozgłosie - Charles Manson, David Berkowitz znany lepiej jako Syn Sama oraz zabójca dzieci z Atlanty. Nie zabraknie też wątku Dennisa Radera, który zasłynął jako dusiciel BTK, pojawiającego się w pierwszym sezonie "Mindhuntera".

Ponownie zobaczymy losy dwóch agentów FBI, którym zawdzięczamy wiedzę na temat seryjnych zabójców. Jonathan Groff i Holt McCallany ponownie wcielą się w Holdena Forda i Billa Tencha. Pomagać im będzie również ekspertka z dziedziny psychologii doktor Wendy Carr, którą zagrała Anna Torv.

Co ciekawe jako Manson wystąpi Damon Herriman - ten sam aktor, który zagrał przywódcę sekty Rodzina w najnowszym filmie Quentina Tarantino pod tytułem "Once Upon a Time in Hollywood". W kinowej produkcji Herriman zagra młodego Mansona. W serialu będzie już od dawna osadzonym skazańcem, do którego o pomoc zwrócą się główni bohaterowie.

Przeczytaj także

"Mindhunter" sezon 2 - kiedy premiera?

W pozostałych rolach wystąpili między innymi Joe Tuttle, Albert Jones, Stacey Roca, Michael Cerveris, Lauren Glazier oraz Sierra McClain. Za reżyserię drugiego sezonu dopowiada nie tylko Fincher, ale również Andrew Dominik ("Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda") oraz Carl Franklin ("W bagnie Los Angeles"). Dziewięć nowych odcinków "Mindhuntera" trafi do bazy Netflix już 16 sierpnia 2019 roku. 

Zobacz też: Odtwórca Charlesa Mansona w Once Upon a Time in Hollywood w tej samej roli w 2. sezonie "Mindhunter" na pierwszych zdjęciach z serialu

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.