Coraz mniej piratów ściąga „The Walking Dead”. Twórcy nie są zadowoleni

Sergiusz Kurczuk
26.10.2017 13:04
Coraz mniej piratów ściąga „The Walking Dead”. Twórcy nie są zadowoleni Fot. kadr z serialu "The Walking Dead"

W dzisiejszych czasach wyznacznikiem popularności serialu lub filmu jest liczba nielegalnych pobrań z Internetu. Wygląda na to, że piraci powoli tracą zainteresowanie „The Walking Dead”.

Zazwyczaj szefowie wielkich stacji i wytwórni robią wszystko, by walczyć z piratami, którzy nielegalnie rozprowadzają ich serial lub film w odmętach wirtualnej sieci. Jednak piractwo, jak każde zjawisko ma swoje plusy. Im więcej nielegalnych kopii w Internecie, tym większa popularność produkcji. Doskonale widać to na przykładzie 7. sezonu „Gry o tron”. 22 października odbyła się premiera 100. odcinka „The Walking Dead”, który był zarazem rozpoczęciem 8. sezonu serialu. Niestety, mimo różnych środków promocji nowy sezon nie cieszył się zbyt dużą popularnością.

Zainteresowanie „The Walking Dead” uległo zmniejszeniu również wśród piratów internetowych. Według najnowszych badań firmy Tecxipio, która zajmuje się monitorowaniem piractwa, upodobanie wirtualnych rozbójników do serialu znacznie spadło. W porównaniu do zeszłego roku liczba osób oglądających produkcję AMC z nielegalnego źródła poszła w dół o 42 %. A może to efekt wzmożonej walki stacji piratami? Niestety, wyniki oglądalności 1. odcinka 8. sezonu, zdają się  potwierdzać tezę, że serial traci widzów. Być może z tego powodu gwiazdy „The Walking Dead” zarabiają o wiele mniej niż aktorzy występujący w równie popularnych produkcjach. 

Jak donosi serwis Movie Fone, oglądalność premiery najnowszej serii była najniższa od 3. sezonu. Te statystyki powinny dać włodarzom AMC i twórcom „The Walking Dead” do myślenia. Mimo wszystko serial swoją publiczność ma. Lojalni fani nie zawiedli i do tej pory 100. odcinek obejrzało ponad 11,4 miliona osób. Jeśli jesteście miłośnikami historii o zombie i chcecie zwiększyć wyniki oglądalności serialu, to kolejny odcinek pojawi się już 29 października 2017 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.