Czarnobyl: Nowy serial HBO o katastrofie w Czarnobylu [DATA PREMIERY, FABUŁA, OBSADA]

Karolina Woźniak
15.03.2019 11:15
Czarnobyl na HBO GO|undefined Fot. : materiały prasowe

HBO GO po głośnej premierze serialu o Michaelu Jacksonie "Leaving Neverland" przygotowało dla nas kolejną porcję emocji. Nowy serial będzie się skupiał na katastrofie w Czarnobylu.

Platforma HBO GO wypuściła niedawno głośny serial dokumentalny o Michaelu Jacksonie "Leaving Neverland". Dokument wywołał sporo kontrowersji, a rozgłośnie radiowe postanowiły przestać grać na antenie utworów "króla popu". Tym razem platforma streamingowa przygotowała dla nas kolejną dawkę emocji, ale tym razem chce przedstawić historię jednej z największych katastrof XX wieku. Mowa o wybuchu reaktora w Czarnobylu.

Tragedia, która miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku, poniosła za sobą najtragiczniejsze skutki w historii katastrof, które zostały spowodowane przez człowieka. Kiedy odbędzie się premiera serialu o katastrofie w Czarnobylu? Kto zagra w długo wyczekiwanym serialu HBO GO?

Przeczytaj także

Serial "Czarnobyl" na HBO GO: Kiedy premiera?

Chmura radioaktywna, która została wypuszczona podczas wybuchu zajęła tereny Białorusi, Rosji, Ukrainy, a także Polski, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej. To spowodowało skażenie promieniotwórcze, co spowodowało ogromną tragedię. Pięcioodcinkowy serial "Czarnobyl" na HBO GO będzie dostępny od rana 7 maja 2019 roku, a jego emisja na HBO jest zaplanowana na 21:10.

Serial "Czarnobyl" na HBO GO: Fabuła

"Czarnobyl" opowiada fabularyzowaną historię awarii elektrowni atomowej, która wydarzyła się 33 lata temu. Zdjęcia serialu zrealizowano na Litwie, a sama produkcja skupia się na tym, co działo się po wybuchu i na historiach ludzi, którzy ryzykowali życie, żeby złagodzić skutki wybuchu reaktora w elektrowni.

Serial "Czarnobyl" na HBO GO: Obsada serialu

Serial okazuje się być niezwykle interesujący nie tylko dzięki swojej fabule, ale także dzięki obsadzie. W filmie zobaczymy całą plejadę Hollywoodzkich aktorów. Jared Harris wcielił się w radzieckiego fizyka jądrowego, Walerija Legasowa, który był członkiem komisji badającej przyczynę katastrofy. Stellan Skarsgård wciela się w zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR. W serialu będziemy mogli zobaczyć także Emily Watson. Za scenariusz odpowiedzialny jest Craig Mazin, a za reżyserię Johan Renck - twórca "Breaking Bad".

Zobacz także: >>Zobacz zdjęcia z nowego serialu HBO "Czarnobyl"<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.