"Czarnobyl" przebił "Grę o tron". Jest najlepszym serialem w historii według użytkowników IMDb

30.05.2019 16:53
Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu

"Gra o tron" była przez wiele lat uznawana przez użytkowników portalu IMDb za najlepszy serial w historii telewizji. Teraz fani korzystający z amerykańskiego Filmwebu znaleźli swojego faworyta i jest nim kolejna produkcja HBO. 

"Gra o tron" przez lata triumfowała jako najpopularniejszy serial telewizyjny, który co roku przyciągał przed telewizory dziesiątki milionów fanów z całego świata. W parze z wysoką oglądalnością szła również niemalże nieskazitelna jakość, co docenili użytkownicy IMDb, nagradzając kilka odcinków z ocenami 9,9/10. Okazuje się, "Gra o tron" zyskała właśnie godnego konkurenta.

Gra o tron nie jest już najlepiej ocenianym serialem 

Serial HBO znajduje się na 3. miejscu w rankingu użytkowników IMDb z wynikiem rzędu 9,4/10. Oznacza to, że jest oceniany tak samo dobrze jak "Kompania Braci", "Planeta Ziemia" i "Breaking Bad". Srebrny medal w tej dziedzinie należy natomiast do "Planety Ziemi II", która doczekała się wyniku 9,5/10. Natomiast nowym niekwestionowanym liderem jest "Czarnobyl". Nowa produkcja HBO na razie może się pochwalić średnią ocen na poziomie 9,6/10, a warto zaznaczyć, że do tej pory wyemitowano zaledwie 4 odcinki programu. Najbliższy z nich będzie jednocześnie finałem 1. sezonu miniserialu i zadebiutuje na antenie HBO 3 czerwca 2019 roku.

IMDb Fot. foto: imdb.com
Przeczytaj także

Warto też zaznaczyć, że "Czarnobyl" został oceniony na IMDb zaledwie 80 tysięcy razy. Dla porównania - "Gra o tron" doczekała się ponad 1,5 miliona ocen ze strony użytkowników amerykańskiego Filmwebu. Dlatego należy pamiętać, że wybitne oceny "Czarnobyla" mogą się diametralnie zmienić w ciągu następnych tygodni. 

"Gra o tron" dobiegła końca 20 maja 2019 roku. Telewizja potrzebuje zatem nowej produkcji na pozycji najlepszego i najpopularniejszego serialu w telewizji. Czy będzie nim "Czarnobyl"? Na razie wszystko sugeruje, że tak. Ostatni epizod 1. sezonu produkcji o katastrofie na Ukrainie zadebiutuje już 3 czerwca 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.