"Czarnobyl" - zwiastun nowego serialu HBO. Kiedy premiera?

Sergiusz Kurczuk
12.03.2019 11:57
Czarnobyl|undefined Fot. kadr z serialu Czarnobyl

W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź nowego serialu HBO pod tytułem "Czarnobyl". Twórcy zaprezentowali nie tylko zapowiedź produkcji opowiadającej o słynnej katastrofie elektrowni atomowej, ale również datę premiery nowego tytułu.

Już niedługo stacja HBO wyemituje miniserial oparty na historii, do której doszło 26 kwietnia 1986 w reaktorze jądrowym bloku energetycznego nr 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Twórcy serialu "Czarnobyl" zaprezentowali pierwszy zwiastun produkcji oraz ogłosili datę jej premiery. Jak zapowiada się telewizyjna adaptacja jednej z największych katastrof przemysłowych XX wieku?

"Czarnobyl" na HBO - zwiastun nowego serialu

Do tej pory stacja HBO zaprezentowała jedynie kadry z nadchodzącego serialu oraz jego fragmenty, które trafiły do zapowiedzi produkcji, które ukażą się w najbliższych miesiącach. Nie przedstawiono jednak pełnego zwiastuna.

Przeczytaj także

Ten stan rzeczy zmienił się 11 marca 2019 roku, kiedy w internecie pojawił się trailer 5-odcinkowej produkcji. Jak się prezentuje?

W trwającej niecałą minutę zapowiedzi widzimy początek katastrofy i służby ratunkowe, które wyruszyły na ratunek poszkodowanym. W krótkich urywkach "Czarnobyla" pojawiają się również efekty radioaktywnego promieniowania. W rolach głównych wystąpią Jared Harris ("The Crown", "Mad Men"), Stellan Skarsgård ("River", "Avengers: Age of Ultron") oraz Emily Watson ("The Dresser", "Teoria wszystkiego"). "Czarnobyl" skupi się na życiach ludzi, którzy ryzykowali wszystko, by złagodzić katastroficzne skutki wybuchu reaktora w radzieckiej elektrowni atomowej.

"Czarnobyl" na HBO - kiedy premiera?

Reżyserem "Czarnobyla" jest Johan Renck. Za scenariusz odpowiada Craig Mazin, który został również producentem wykonawczym serialu. Produkcja nie zadebiutuje w rocznicę katastrofy w Czarnobylu. Premiera pierwszego odcinka została zaplanowana na kilka dni później. "Czarnobyl" zobaczymy już 7 maja 2019 roku.

>>Zobacz też: Chińczycy chcą uruchomić elektrownię w Czarnobylu<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.