Czy David Lynch stworzy 4. sezon „Twin Peaks”?

Sergiusz Kurczuk
25.06.2018 15:05
David Lynch w Twin Peaks|undefined Fot. kadr z filmu Twin Peaks

David Lynch postanowił zabrać głos na temat kontynuacji serialu „Miasteczko Twin Peaks”. Czy fani mogą liczyć na 4. sezon dziwacznej historii?

Serial „Miasteczko Twin Peaks” przeszedł do historii telewizji za sprawą niesamowitego klimatu, który udało się uchwycić jego twórcom - Markowi Frostowi i Davidowi Lynchowi. Dla wielu fanów dwa pierwsze sezony były arcydziełem produkcji telewizyjnych. Po kilku latach od zakończenia „Twin Peaks” Lynch próbował powtórzyć sukces serialu, tworząc film „Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną”. Produkcja okazał się jednak klapą. Po porażce reżyser ogłosił, że już nigdy nie powróci do tworzenia serii. Fani przez lata uważali, że „Miasteczko Twin Peaks” należy do historii. Jednak po kilkunastu latach widzowie znowu mieli okazję zobaczyć na ekranach telewizorów dobrze znane postacie. Czy niedługo zobaczymy więc 4. sezon dziwacznej historii?

„Twin Peaks” sezon 4. - serial „wzywa” Davida Lyncha

Pytanie o kontynuację „Twin Peaks” nurtuje wielu fanów serii. Pod koniec czerwca 2018 roku w The Theatre at Ace Hotel w Los Angeles odbyła się sesja Q&A z Lynchem. Fani mogli spotkać się z twórcą i zadać mu rozmaite pytania dotyczące jego twórczości. Nie mogło oczywiście zabraknąć pytania dotyczącego powrotu „Twin Peaks”. Scott Meisner za pośrednictwem Twittera zrelacjonował odpowiedź na zagwozdkę. 

Dziś w The Theatre at Ace Hotel David Lynch został zapytany, czy chciałby kontynuować historię Carrie Page. Jego odpowiedź spowodowała gęsią skórkę, która przebiegła mi wzdłuż kręgosłupa: „To mnie wzywa, ale istnieje wiele zakłóceń”.

Enigmatyczna odpowiedź Lyncha idealnie pasuje do klimatu jego filmów. Można z niej wywnioskować, że filmowiec myśli od jakiegoś czasu nad kolejnym sezonem „Twin Peaks”. Na drodze do powstania kontynuacji serialu stoją jednak rozmaite przeszkody, zapewne związane z produkcją. 3. sezon powstawa w ciągu 5 lat i wielokrotnie przekładano jego premierę. Od zakończenia 3. sezonu kilkukrotnie powracały informacje o powrocie „Twin Peaks”, nigdy nie kończyły się jednak żadnym konkretem. 

Czy marzenia fanów „Twin Peaks” wkrótce się spełnią i zobaczymy dalsze losy sobowtóra Laury Palmer? Na razie pozostaje nam czekać. Mamy nadzieję, że nie kolejne kilkanaście lat. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.