Czy Rick Grimes rzeczywiście zginął w "The Walking Dead"?

Sergiusz Kurczuk
05.11.2018 10:17
Czy Rick Grimes rzeczywiście zginął w "The Walking Dead"? Fot. kadr z serialu The Walking Dead

Twórcy "The Walking Dead" od dawna zapowiadali, że Andrew Lincoln, który gra Ricka Grimesa odejdzie z serialu. W końcu pojawił się 5. odcinek 9. sezonu. W jaki sposób odszedł główny bohater "Żywych trupów"?

W połowie 2018 roku na fanów "The Walking Dead" padł blady strach. Andrew Lincoln, który od 2010 roku wcielał się w głównego bohatera serialu o żywych trupach, oficjalnie ogłosił, że odchodzi produkcji AMC. Twórcy zapowiedzieli, że 5. odcinek 9. sezonu "The Waling Dead" będzie pożegnaniem Lincolna z widzami serialu. Jak odszedł Rick?

"The Walking Dead" sezon 5 odcinek 9 - jak odszedł Rick Grimes?

W 4. odcinku Rick doznał poważnego uszkodzenia ciała, które dla wielu widzów było gwoździem do trumny postaci. Bohater spadł z konia i nadział się na metalowy pręt wystający z gruzów budynku. Obiekt przebił brzuch Grimesa, pozostawiając go na pastwę zombie. Takim cliffhangerem skończył się przedostatni odcinek "The Walking Dead". Fani cały tydzień czekali na rozwinięcie tego wątku. Jak go zakończono?

Do wypadku doszło tuż przy moście, który jest jedną z form fortyfikacji osady znanej jako Alexandria. Rick nie mając wiele do stracenia, postanowił odeprzeć atak potworów i w heroicznym czynie uratować swoich towarzyszy przed nieumarłymi. W tym celu wysadził w powietrze most, na którym się znajdował. Wydawać by się mogło, że eksplozja zabiła bohatera serialu. Nic bardziej mylnego!

"The Walking Dead" - Rick jednak żyje?

Po chwili okazało się, że Grimes spadł z mostu, ale znalazła go Jadis (Pollyanna McIntosh). Kobieta w helikopterze postanowiła nakłonić pilota, by wylądował i ocalił życie Ricka. Pasażerowie śmigłowca zabrali rannego do nieznanego miejsca. Mimo że były policjant nadal żyje, wszyscy mieszkańcy Aleksandrii są przekonani, że zginął śmiercią bohatera.

Nie oznacza to jednak, że twórcy serialu kłamali i w kolejnym odcinku znów zobaczymy Lincolna w swojej roli. Jak podaje serwis Independent, aktor powróci jak Rick, ale nie w telewizyjnej wersji "The Walking Dead", ale w jednym z trzech filmów fabularnych, które zapowiedzieli twórcy adaptacji słynnego komiksu Roberta Kirkmana. Przy okazji twórcy wyjawili, że śmierć Ricka początkowo miała nastąpić w finale 8. sezonu serialu, ale zmieniono plany. Zniknięcie Lincolna z obsady nie wpłynie na emisję "The Walking Dead". 6. odcinek trafi na antenę stacji AMC 11 listopada 2018 roku. Dzień później zadebiutuje w Polsce na kanale FOX.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.