Czy Ross i Rachel byli na „przerwie” od swojego związku? David Schwimmer rozwiewa wątpliwości

23.07.2020 15:27
Czy Ross i Rachel byli na „przerwie” od swojego związku? David Schwimmer rozwiewa wątpliwości   Fot. . EAST NEWS

David Schwimmer to amerykański aktor, producent i reżyser, najlepiej znany z roli Rossa Gellera w sitcomie „Przyjaciele”. Ostatnio był gościem programu Jimmy’ego Fallona, gdzie po latach wyjaśnił największą tajemnicę serialu – czy Ross i Rachel rzeczywiście „mieli przerwę” w swoim związku?

Sytuacja związana ze sformułowaniem „mieliśmy przerwę” miała miejsce w połowie 3. sezonu serialu, a konkretnie w odcinku zatytułowanym: „Ten, w którym Ross i Rachel robią sobie przerwę”. Po jednej z bardziej burzliwych kłótni, Rachel stwierdza, że być może para jest już sobą wzajemnie zmęczona być może potrzebuje od siebie odpocząć, proponując „przerwę od związku”. Załamany Ross udaje się do klubu ze swoimi przyjaciółmi. Finalnie ląduje w łóżku z dziewczyną, która kilkakrotnie z nim wcześniej flirtowała. Dzień później okazuje się, że Rachel chce się jednak pogodzić. 

Sformułowanie „mieliśmy przerwę” pojawi się później wielokrotnie w serialu, często będąc puentą niektórych dowcipów i stając się zarzewiem wielu nowych konfliktów. Sytuacja wprowadzona do serialu, żeby jeszcze bardziej skomplikować życie emocjonalne bohaterów, stała się powracającym żartem do którego chętnie wracano.

Przeczytaj także

„No to mieli tę przerwę czy nie?”

 

Jimmy Fallon w rozmowie ze Schwimmerem zwraca uwagę, że ten temat zażyłości związku Rossa i Rachel od lat budzi żywe zainteresowanie widzów, a fani podzielii się na dwa obozy w postrzeganiu tej sytuacji. Prowadzący zapytał więc wprost Schwimmera, czy para rzeczywiście „miała przerwę”.

Przeczytaj także

Schwimmer rozwiewa wątpliwości

Aktor z kamienną miną mówi wprost:

 „To nawet nie jest pytanie. Mieli przerwę”.

Co z odcinkiem specjalnym?

W trakcie rozmowy Fallona z aktorem, pojawił się również temat odcinka specjalnego „Przyjaciół”.  Miał on pojawić się na platformie streamingowej HBO MAX tuż po jej pojawieniu się na rynku, jednak z powodu pandemii koronawirusa, ekipa nie miała możliwości go jeszcze nakręcić. Teraz Schwimmer zdradził nowe informacje na temat programu.

„Planujemy nagrać go w połowie sierpnia” – zdradził Schwimmer.

Przeczytaj także

Dodał następnie, że jest to wstępny plan i w przeciągu dwóch tygodni, w ciągu których ekipa dokona wszelkich stosownych konsultacji, sprawa będzie przesądzona. Gdyby nie udało się nagrać odcinka w sierpniu, ekipa po prostu poczeka do odpowiedniego momentu, gdy wszyscy będą się już czuć bezpiecznie. Aktor przypomniał też, że odcinek specjalny będzie rodzajem odcinka wspomnieniowego, bez konkretnego scenariusza, ale widzów „czeka moc niespodzianek”.

Cały segment, poświęcony „Przyjaciołom”, w tym anegdota dotycząca napisania roli Rossa specjalnie dla Davida Schmimera, dostępny jest na kanale YouTube The Tonight Show with Jimmy Fallon:

Czytaj także: San Diego Comic Con 2020 za darmo. Gdzie oglądać konwent online? 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.