Czy Tyrion umrze w 8. sezonie „Gry o tron”? Peter Dinklage skomentował finał serialu

Sergiusz Kurczuk
16.10.2018 11:17
Czy Tyrion umrze w 8. sezonie „Gry o tron”? Peter Dinklage skomentował finał serialu Fot. kadr z serialu Gra o tron

Aktor wcielający się w Tyriona w serialu „Gra o tron” zdradził swoje przemyślenia na temat finału hitu HBO. Czy Peter Dinklage zdradził los jednego z Lannisterów?

Na finał serialu „Gra o tron” czekają miliony widzów na całym świecie. Po 7 latach od premiery 1. sezonu w końcu dowiemy się, jak zakończy się walka o Żelazny tron i całe Westeros. Najwięcej emocji wzbudza pytanie, kto przeżyje ostatnie 6 odcinków serialu HBO. Poprzednie sezony udowodniły, że trup w „Grze o tron” ściele się gęsto i często zdarzało się, że ginęły popularne postacie. Ostatnio twórcy ograniczyli się z uśmiercaniem bohaterów, ale fani od dawna snują teorie dotyczące tego, kto zginie w 8. sezonie serialu. Peter Dinklage, który wciela się w Tyriona Lannistera, został zapytany o swoje wrażenia po zakończeniu zdjęć do „Gry o tron”. Aktor uchylił rąbka tajemnicy na temat losów karła. 

„Gra o tron” sezon 8. - Tyrion Lannister umrze?

New York Magazine przeprowadził wywiad z Dinklagem dotyczący jego najnowszej roli. Chodzi o biograficzny film HBO „My Dinner With Hervé”, w którym gwiazdor wcielił się w główną rolę. Przy okazji Dinklage został zapytany o finał „Gry o tron”. Jego wypowiedź wprowadziła wielu fanów serialu w konsternację. 

Myślę, że (Tyrion) dostał bardzo dobre zakończenie swojego wątku. Bez względu na to, co się wydarzy, śmierć może być świetną drogą ucieczki. 

Miłośnicy „Gry o tron” od razu stwierdzili, że Dinklage zaspoilerował los swojego bohatera. W wypowiedzi rzeczywiście pojawia się sugestia, że Tyrion poniesie śmierć. Słowa o ucieczce sugerują, że karzeł może zginąć w bitwie z armią Białych Wędrowców, która w ostatnim odcinku 7. sezonu zburzyła Mur oddzielający Innych od reszty Westeros. Autor wywiadu David Marchese dodał jednak do wypowiedzi aktora przypis, w którym wyjaśnił kontekst jego wypowiedzi. 

Przyjąłem, że to, co powiedział Dinklage, nie jest sugestią, że Tyrion zginie, ale raczej próbą otwarcia możliwości, które mogą czekać bohatera w przyszłości. 

Trudno sobie wyobrazić, że aktor takiej klasy jak Dinklage przez przypadek wyjawił losy swojego bohatera. W końcu twórcy serialu robią wszystko, by utrzymać fabułę finałowego sezonu w tajemnicy do samego końca. 

„Gra o tron” sezon 8. - kiedy premiera?

Aby poznać los Tyriona Lannistera, będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy. HBO wciąż nie podało konkretnej daty premiery 8. sezonu „Gry o tron”. Obecnie serial wchodzi w fazę postprodukcji. Wiadomo jedynie, że pierwszy odcinek finału hitu HBO zobaczymy w 2. połowie 2019 roku

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.