Czy serial "Falcon and the Winter Soldier" będzie powiązany z "Venomem"?

31.03.2021 11:57
Falcon and the Winter Soldier - Anthony Mackie i Emily VanCamp - kadr z serialu Marvela Fot. Disney+/materiały prasowe

W serialu Marvela "Falcon and the Winter Soldier" pojawił się wątek, który może być uznany za powiązanie MCU z filmami o Venomie. O co chodzi?

Kinowy świat Marvela z roku na rok coraz bardziej się zagęszcza. Czy to możliwe, że niebawem uniwersum Sony i MCU się połączą? Czy Oprócz serii filmów o Spider-Manie, łącznikiem może być serial "Falcon and the Winter Soldier"?

"Falcon and the Winter Soldier" - czy w serialu pojawi się nawiązanie do "Venoma"?

W drugim odcinku solowych przygód wiernych druhów Kapitana Ameryki pojawiły się dwa wątki, sugerujące, że niebawem możemy zobaczyć jednego z nosicieli Symbiota o imieniu Canage. Chodzi o scenę, w której zadebiutował Isaiah Bradley oraz moment, w którym Flag-Smashers uciekli przed ludźmi tajemniczego Power Brokera.

Polecamy

Skoro twórcy potwierdzili, że w MCU istniały nie tylko udane próby odtworzenia Serum Superżołnierza, ale również prywatne osoby, mające dostęp do formuły, wyposażającej zwykłych ludzi w nadludzkie moce, niewykluczone, że niebawem poznamy naukowca, stojącego za eksperymentami nad substancją. Istnieje duża szansa, że będzie to znany z komiksów Marvela doktor Karl Malus.

Polecamy

Karl Malus - kim jest złoczyńca z komiksów Marvela?

Karl Malus został stworzony przez Michaela Fleishera i Steve'a Leialohę w 1980 roku na kartach komiksu "Spider-Woman" #30. Jest wybitnym naukowcem zafascynowanym superbohaterami. Jego zainteresowanie narodziło się wraz z debiutem Fantastycznej Czwórki. Od tego momentu starał się zgłębić wiedzę na temat pochodzenia nadludzkich umiejętności. Po ukończeniu studiów starał się o dotację na swoje badania naukowe, jednak bezskutecznie.

Polecamy

Malus pozbawiony finansów, postanowił zwrócić się o pomoc do świata przestępczego. Początkowo pracował jako dostawca różnego rodzaju specjalnych substancji i broni chemicznej. Z czasem udało mu się zdobyć dostęp do superczłowieka - przestęcy o pseudonimie Fly. Tak zaczęły się jego kontakty z takimi superbohaterami jak Spider-Woman, Werewolf by Night czy Hank Pym. Był odpowiedzialny za powstanie kilku superprzestępców. Między innymi dał oryginalnemu Power Manowi cząsteczki Pyma, przeistaczając go w nowego Giant-Mana. Eksperymentował też na osobach szukających pomocy medycznej, takich jak Antonio Rodriguez, którego zmienił w hybrydę człowieka i pancernika o pseudonimie Armadillo.

Captain America: Sam Wilson #3 Fot. foto: Marvel Comics/materiały prasowe/Captain America: Sam Wilson #3

Podczas jednego z pobytów w więzieniu Malus nawiązał kontakt z Power Brokerem - szemranym przedsiębiorcą, który zajmował się wyposażaniem ludzi w moce superbohaterów. Czasami robił to na zlecenie złoczyńców, tworząc nowych superprzestępców, ale zdarzało mu się też wykorzystywać obiekty swoich poczynań do własnych celów - na przykład po to, by utworzyć federację wrestlingową dla osób z nadludzkimi mocami. W tym czasie Malus zdobył pole do eksperymentów.

Polecamy

Po wielu latach za sprawą łotra znanego jako Wizard, Malus połączył się z Carnege'em - pomiotem Venoma, będącym jednym z najniebezpieczniejszych Symbiotów na Ziemi. Powiązanie z pasożytem nie tylko dało badaczowi przerażające moce Klyntarów, ale również pogłębiło jego szaleństwo. W tym czasie rozpoczął współpracę ze złowrogą organizacją Serpent Solutions, dla której stworzył rzeszę hybryd ludzi i zwierząt.

Polecamy

"Falcon and the Winter Soldier" - co Malus ma wspólnego z serialem Marvela?

Malus pracował z Serpent Solutions w okresie, w którym Sam Wilson został nowym Kapitanem Ameryką. Podczas jednej z misji Cap natknął się na trop zaginionego chłopaka - Joaquína Torresa. Ślady doprowadziły Sama do jednego z laboratoriów Malusa. Szaleniec uwięził Kapitana Amerykę i przemienił go w nową wersję Cap-Wolfa - pół czlowieka pół wilka. Okazało się też, że Malus wykorzystał wiernego sokoła Wilsona imieniem Redwing, by połączyć DNA ptaka z DNA Torresa. W ten sposób narodził się nowy Falcon, ponieważ u Joaquína wykształciły się naturalne skrzydła i kilka innych ptasich cech.

3 Fot. foto: Marvel Comics/materiały prasowe/Captain America: Sam Wilson #3

Biorąc pod uwagę komiksową przeszłość Karla Malusa, niewykluczone, że pojawi się on również w serialu "Falcon and the Winter Soldier" jako osoba odpowiedzialna za wyposażenie Flag-Smashers w nadludzkie moce. W produkcji Marvel Studios nie tylko zadebiutował bowiem Power Broker, z którym naukowiec był silnie powiązany, ale również Joaquín Torres. Na razie jest żołnierzem U.S. Air Force, ale istnieje szansa, że pod koniec serialu poznamy nowego Falcona.

Polecamy

Trudno przewidzieć w jaki sposób uniwersum Sony Pictures, będzie powiązane z MCU i czy w przyszłości ewentualnego serialowego Malusa, czego to, co jego komiksowy odpowiednik, czyli połączenie z Carnage'em, który będzie głównym przeciwnikiem w "Venomie 2". Prawdopodobnie nie, ale szansa istnieje, tym bardziej że zwiastun Morbiusa zasugerował, iż oba filmowe światy Marvela będą w jakiś sposób powiązane. Warto też pamiętać, że Karl Malus pojawił się już na małym ekranie. Odgrywał ważną rolę w drugim sezonie serialu "Jessica Jones".

Polecamy

"Falcon and the Winter Soldier" - kiedy premiera kolejnego odcinka?

Czy Malus rzeczywiście pojawi się w MCU? Przekonamy się zapewne w kolejnym odcinku, w którym prawdopodobnie twórcy rzucą więcej światła na postać Power Brokera. Serial w reżyserii Kari Skogland jest emitowany co tydzień na Disney+. Już 2 kwietnia 2021 roku zobaczymy trzeci odcinek produkcji. Oprócz Anthony'ego Mackiego i Sebastiana Stana w serialu "Falcon and the Winter Soldier" wystąpili również Emily VanCamp, Wyatt Russell, Noah Mills, Carl Lumbly i Daniel Brühl.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.