Czy w MCU pojawi się pierwszy wampir? Kim jest Topher z serialu „Runaways”?

Sergiusz Kurczuk
09.10.2018 11:01
Czy w MCU pojawi się pierwszy wampir? Kim jest Topher z serialu „Runaways”? Fot. kadr z komiksu Runaways vol. 1 #9

W drugim sezonie serialu „Runaways” pojawi się postać dobrze znana czytelnikom komiksowego oryginału. Chodzi o Tophera. Czy w telewizyjnej wersji również będzie wampirem?

Serial „Runaways” nie jest może tak popularny, jak produkcje Netflixa, ale stanowi ciekawą alternatywę dla fanów Marvela, gustujących jednocześnie w historiach o nastolatkach. Pierwszy sezon miał premierę w roku 2017. W grudniu 2018 roku zobaczymy kontynuację przygód wyrzutków obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami. Do dobrze znanych już głównych bohaterów dołączą również nowe postacie. Jedną z nich jest Topher. 

„Runaways” sezon 2. - kim jest Topher?

Twórcy serialu ogłosili, że do obsady dołączył Jan Luis Castellanos, który zagra Tophera. Informacja została zilustrowana zdjęciem, przedstawiającym aktora w swojej roli. 

Runaways 2 Fot. foto: materiały prasowe

Na razie nie wiele wiadomo na jego temat. Ujawniono jedynie, że Topher to sprytny dzieciak, który umie pozyskiwać nowych znajomych. Jak donosi portal MCU Exchange, podczas tegorocznego New York Comic Con sam aktor w zwięzły sposób wypowiedział się na temat nowej roli.

Topher to twardy i skomplikowany dzieciak. Powołanie do życia tej postaci jest bardzo ekscytujące. Nie mogę się doczekać, aż go poznacie!

Każdy, kto zna komiksowy pierwowzór serialu, doskonale wie, że postać potrafiła manipulować innymi, była dość silna i rzeczywiście skomplikowana. Głownie dlatego, że chłopak skrywał pewien sekret - był wampirem

10 Fot. foto: Runaways vol. 1 #10

„Runaways” sezon 2. - czy w MCU zadebiutują wampiry?

W serialu pojawiło się wiele odstępstw od komiksu Briana K. VaughanaAdriana Alphony. Jeśli jednak twórcy telewizyjnego „Runaways” postanowią dość wiernie odtworzyć Tophera, oznacza to, że w MCU zadebiutuje pierwszy wampir. Chociaż serial pozornie nie ma za wiele wspólnego z filmami Marvel Studios, oficjalnie rozgrywa się w tym samym uniwersum. Podobnie jak marvelowskie produkcje Netflixa i stacji ABC. OD jakiegoś czasu plotkuje się, że w MCU w końcu zobaczymy nowe wcielenie Blade'a. Czy 2. sezon „Runaways” przyczyni się ku temu? 

Trudno powiedzieć. W serialu „Agenci S.H.I.E.L.D.” zadebiutował sam Ghost Rider (i to w dwóch wcieleniach), ale poza gościnnymi występami, na razie nie pojawił się we własnej produkcji. Mimo wszystko uczynienie serialowego Tophera wampirem pozostawia twórcom otwartą furtkę w kierunku stworzenia nowej wersji Blade'a, który egzystowałby w tym samym świecie, co Avengers

„Runaways” sezon 2. - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat 2. sezonu serialu. Twórcy zaprezentowali na razie jeden trailer, który nakierowuje widzów, czego mogą spodziewać się po kontynuacji przygód nastolatków z supermocami. 

Premiera pierwszego odcinka została zapowiedziana na 21 grudnia 2018 roku. Nie wiadomo, kiedy „Runaways” trafią do Polski i czy ponownie losy grupy będzie można śledzić dzięki platformie Showmax

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.