Czy w serialu „Gotham” pojawi się w końcu prawdziwy Joker?

Sergiusz Kurczuk
24.01.2018 14:12
Czy w serialu „Gotham” pojawi się w końcu prawdziwy Joker? Fot. kadr z serialu Gotham

David Mazouz, aktor wcielający się w nastoletniego Bruce'a Wayne'a wyznał, że w serialu „Gotham” niebawem pojawi się Joker. Tym razem ten prawdziwy. 

Serial stacji FOX zatytułowany „Gotham” pokazuje niezgłębioną do tej pory w telewizyjnej formie część biografii Bruce'a Wayne'a. Do tej pory wyprodukowano 4 sezony, w których możemy zobaczyć nastoletniego Wayne'a, zanim został Batmanem. Od premiery pierwszego odcinka pojawiło się wielu znanych z komiksów i filmów złoczyńców. Byli to między innymi Penguin, Riddler, Mr. Freeze, Mad Hatter czy Hugo Strange. Co ciekawe widzowie poznają słynnych przeciwników Batmana, mimo że koncepcja Mrocznego Rycerza jest jeszcze w powijakach. W pierwszym sezonie pojawił się również psychopatyczny morderca Jerome (Cameron Monaghan), którego wielu fanów utożsamiało z Jokerem. Stacja do tej pory ani nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła, że Jerome jest Księciem Zbrodni. Jednak słowa gwiazdy serialu rzuciły nowe światło na tę postać.

David Mazouz, który gra młodego Wayne'a w rozmowie z Discussing Film wyznał, że Jerome to osobna postać, a Joker dopiero pojawi się w serialu.

On nie jest Jokerem, tylko tyle mogę powiedzieć. Zdecydowanie jest inspiracją dla Jokera, a sposób, w jaki Joker wkroczy do serialu, jest jedną z najcudowniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek pojawiły się w „Gotham”.

To wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów serialu i przede wszystkim postaci Jokera. 

Jerome z „Gotham” - kim jest?

Jerome zadebiutował w 16 odcinku 1. sezonu serialu. Jest brutalnym mordercą, który należał do gangu The Maniax. Został zabity przez jednego z członków grupy, ale wrócił do życia ze zmasakrowaną twarzą. Jeszcze bardziej szalony Jerome postanowił nękać młodego Wayne'a. Doszło do potyczki między Brucem a Jeromem, którą psychopata przegrał i w końcu trafił do zakładu Arkham. Kiedy nie żył, w Gotham pojawiło się wielu naśladowców Jerome'a, więc całkiem możliwe, że wśród nich znalazł się Joker znany z komiksów.

Kiedy Joker pojawi się w „Gotham”?

Mazouz mówił o postaci Jokera w taki sposób, jakby widział już scenariusz, albo słyszał pomysł na wprowadzenie złoczyńcy do świata „Gotham”. Oznacza to, że w najgorszym wypadku trwają prace nad powołaniem do życia serialowej wersji Księcia Zbrodni. Oznacza to, że Joker może pojawić się w 5. sezonie serialu. Póki co stacja nie wznowiła jeszcze produkcji kontynuacji, więc wszystko wskazuje na to, że na Jokera trzeba będzie jeszcze poczekać.

Pojawia się jednak pewien szczegół, który może zaważyć na wypowiedzi młodego aktora. Przed premierą 3. sezonu zarzekał się, że w „Gotham” zobaczymy Harley Quinn. Po jakimś czasie producent serialu zdementował tę informację, potwierdzając, że partnerka Jokera nigdy nie pojawi się w produkcji FOX. Miejmy nadzieję, że w tym przypadku nie jest podobnie. Jeśli producenci zdementują również to doniesienie aktora, to najwidoczniej Mazouz jest prawdziwym Jokerem, bo lubi robić widzów „Gotham” w balona. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.