DC zaprezentowało syna Batmana i Catwoman

Sergiusz Kurczuk
06.06.2018 13:16
Ślub Batmana i Catwoman|undefined Fot. materiały prasowe

Na łamach komiksu DC zaprezentowano owoc miłości Batmana i Catwoman. Kim jest tajemniczy Aion?

Na początku roku 2018 DC Comics ogłosiło, że niebawem czytelnicy będą świadkami ślubu Bruce'a Wayne'a i Seliny Kyle. W uroczystości ma oczywiście przeszkodzić nemezis Mrocznego Rycerza - Joker. Okazuje się, że zanim fani Batmana zobaczą ślub bohaterów, będą mieli okazję zapoznać się z ich potomkiem. Na własnej skórze przekona się o tym syn Bruce'a - Damien. Kim jest tajemniczy chłopak?

Batman i Catwoman mają syna?

W kanonicznym świecie DC para od dawna ze sobą romansuje, ale do tej pory miłość nie zaowocowała żadnym potomstwem. Tim Seeley i Brad Walker na łamach komiksu „Batman: Prelude to the Wedding” #1 postanowili zaprezentować nową postać pochodzącą ze świata oddalonego kilka lat w przyszłość. Chodzi o Aiona - tajemniczego syna Batmana i Catwoman. Chłopak nie może wyrzec się swoich rodziców, choćby chciał. Ubrany w maskę, przypominającą przebrania Batmana, z wielkim symbolem kota na piersi, uzbrojony w bicz, atakuje Damiena, udowadniając, że w walce niczym nie ustępuje Mrocznemu Rycerzowi i Catwoman

1 Fot. foto: kadr z komiksu Batman: Prelude to the Wedding #1

Aion wyznaje swojemu rywalowi, że jest synem Bruce'a i Seleny. Okazuje się jednak, że przybrany brat Damiena to jedynie halucynacja spowodowana atakiem prawdziwego napastnika - Ra's al Ghula. Dziadek syna Batmana spowodował, że w świadomości chłopka pojawiło się wyobrażenie na temat potencjalnego dziecka dwójki bohaterów, które stało się jego złowieszczym przeciwnikiem. Co ciekawe imię chłopaka, powinno być znane wszystkim osobom, które zapoznały się z książka Carla Gustava Junga „Aion. Przyczynki do symboliki Jaźni”.

1 Fot. foto: kadr z komiksu Batman: Prelude to the Wedding #1

To jednak nie wszystkie figle płatane Damienowi przez jego świadomość. Syn Batmana pokonuje iluzję swojego przybranego brata, kiedy odkrywa, że sam dość drastycznie się zmienił. Stał się dorosłym mężczyzną z całkowicie ogoloną głową. To nawiązanie do słynnego 666. numeru „Batmana” z 2007 roku. Grant Morrison i Andy Kubert zaprezentowali na jego łamach alternatywną wersję Damiena z przyszłości. Chłopak po śmierci swojego ojca ogolił się na łyso i zawarł pakt z diabłem, by obronić Gotham przed zagładą. 

1 Fot. foto: kadr z komiksu Batman: Prelude to the Wedding #1

Może i Aion był jedynie iluzją, ale ostatnimi czasy na łamach przygód superbohaterów DC bardzo dużo czasu poświęca się alternatywnym rzeczywistościom i wersjom znanych postaci. Całkiem możliwe, że bohater jeszcze kiedyś pojawi się w komiksowym uniwersum. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.