Dale Cooper w zapowiedzi „Twin Peaks”

Robert Skowronski
16.01.2017 10:19
Dale Cooper w zapowiedzi „Twin Peaks” Fot. kadr z wideo

Spędźcie kilka klimatycznych sekund z Kylem MacLachlanem w zapowiedzi „Twin Peaks”. Może warto do tego zaparzyć kubek kawy?

Stacja Showtime opublikowała krótką zapowiedź powrotu do serialu specjalnego agenta FBI Dale'a Coopera. Choć wcześniej wydawało się, że będziemy go mogli oglądać w 3. sezonie „Twin Peaks” już od 30 kwietnia 2017 roku, to jednak nastąpi to nieco później - dokładniej 21 maja 2017 roku.

Pierwszy odcinek będzie trwał dwie godziny. Wszyscy subskrybenci serwisu streamingowego Showtime zaraz po premierze dostaną dostęp do trzeciej i czwartej godziny produkcji Davida Lyncha, zaś całość serialu zamknie się w 18 godzinach.

Na ekranie zjawią się m.in. Miguel Ferrer, Kimmy Robertson, Harry Goaz, Dana Ashbrook i James Marshall. Nowymi twarzami będą m.in. Jim Belushi, Amy Shiels, Robert Knepper oraz Chrysta Bell, ale także Eddie Vedder i Trent Reznor oraz Sky Ferreira, Monica Bellucci, Michael Cera i Ashley Judd. O tym czego możemy się spodziewać po nowym „Twin Peaks” opowiedział Kyle MacLachlan:

Ponownemu odwiedzeniu tych miejsc towarzyszyła pewna świeżość i światłość. Od początku wiedzieliśmy, że będzie to coś wyjątkowego, nie wiedzieliśmy tylko, jak do tego dojdzie. Nie ma słów, które będą w stanie to opisać, ale jest to wspaniała rzecz.

Zobaczcie nową zapowiedź „Twin Peaks”:

Jak z kolei David Lynch opisuje nadchodzący sezon?

Widzę to jako film. Film podzielony na części. Tego właśnie doświadczą odbiorcy. To było pełne radości wydarzenie. Słowo „oczekiwać jest magicznym słowem. Ludzie oczekują różnych rzeczy, ich oczekiwania zostaną zweryfikowane w momencie jak już zobaczą serial.

Reżyser został również spytany o to od jak dawna myślał o wskrzeszeniu serii, która oryginalnie była nadawana przez AMC w latach 1990-1991:

Kocham świat „Twin Peaks”. Często rozmyślałem o tym co mogłoby się wydarzyć. To Mark Frost skontaktował się ze mną wiele lat temu i spytał czy nie chciałbym wrócić ponownie do tego świata. Spotkaliśmy się w knajpie Musso & Frank w Hollywood i zaczęliśmy rozmawiać. To doprowadziło nas do tego, że ponownie się tym zajmujemy. Świetnie nam się współpracowało z Davidem Nevinsem, Garym Levinem i Robin Gurney - było super.

Poznaliśmy już utwór Eddiego Veddera do serialu, a także mogliśmy obejrzeć materiał zza kulis. Twórcy przyznają, że przed premierą produkcji nie będzie udostępnianych zbyt wielu informacji o nowych odcinkach. Wszystko ma pozostać tajemnicą aż do ostatniej chwili.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.