„Daredevil” 3 - czy Matt Murdock odnajdzie swoją matkę?

Sergiusz Kurczuk
26.01.2018 15:54
„Daredevil” 3 - czy Matt Murdock odnajdzie swoją matkę? Fot. kadr z serialu Daredevil

Do obsady 3. sezonu „Daredevila” dołączyła Joanne Whalley. Aktorka zagra siostrę Maggie, która w komiksach była matką Matta Murdocka. 

Fani serialu Netfliksa o nieustraszonym obrońcy Hell's Kitchen nie mogą odczekać się 3. sezonu przygód Daredevila (Charlie Cox). Do tej pory twórcy potwierdzili kilka informacji na temat nowych przygód niewidmowego superbohatera. Wiadomo, że do serialu powróci przeciwnik z 1. sezonu. Mowa oczywiście o Wilsonie Fisku, w którego wcielił się Vincent D'Onofrio. Wiadomo, że Matt Murdock ponownie stanie oko w oko z groźnym szefem świata przestępczego. W serialu ma się również pojawić tajemniczy agent FBI, którego zagra Wilson Bethel. Nie podano, kim jest mężczyzna, ale wielu fanów komiksów obstawia antybohatera znanego jako Sin Eater. Całkiem możliwe, że pojawią się elementy przypominające wątek Punishera.

Kim jest siostra Maggie?

Jak donosi portal Screen Rant, do obsady dołączyła Joanne Whalley. Wiadomo, że wcieli się w postać siostry Maggie, która pojawiła się już w serialu „Defenders”.

Kadr z serialu The White Princess Fot. foto: Jason Bell/East News

Co prawda padło tylko jej imię, ale znawcy komiksów Marvela zauważyli odniesienie do czasów, kiedy scenarzystą papierowego Daredevila był Frank Miller. To właśnie w tym czasie pojawiła się postać zakonnicy, która okazała się matką Matta Murdocka. W komiksie podobnie jak w serialu siostra Maggie opiekowała się ciężko rannym Daredevilem, ocalając mu tym samym życie. W „Defenders” zasygnalizowano odniesienia do historii znanej jako „Born Again”. Prawdopodobnie w 3. sezonie zobaczymy wiele elementów runu Franka Millera.

Siostra Maggie Fot. foto: Daredevil #229

3. sezon „Daredevila” - kiedy premiera?

Przed Mattem Murdockiem stoi wiele nowych problemów do rozwiązania. Powrót do życia superbohatera, ponowne zagrożenie w postaci Kingpina, pojawienie się nowego przestępcy oraz (być może) spotkanie z matką po latach. Na razie nie wiadomo kiedy zobaczymy nowe przygody Hornheada na platformie Netflix. Póki co trwają zdjęcia do 3. sezonu. Na pewno będzie to w roku 2018, ale nie wcześniej niż na jesieni. Fani seriali Netfliksa na podstawie komiksów Marvela dostaną jednak na osłodę 2. sezon „Jessiki Jones”, który abonenci platformy będą mogli obejrzeć już 8 marca 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.