Daredevil jednak w MCU? Szef Marvel Studios skomentował plotki

14.01.2021 14:20
Mike Colter, Krysten Ritter, Charlie Cox, Rosario Dawson, Jessica Henwick - kadr z serialu Netflix Defenders Fot. Sarah Shatz/Netflix

Czy Daredevil grany przez Charliego Coxa powróci do uniwersum Marvela? Kevin Feige został zapytany o krążące od jakiegoś czasu plotki. Co powiedział szef Marvel Studios?

Czy Daredevil znany z seriali Marvela stworzonych przez Netflix powróci na łono MCU? Kevin Feige w końcu postanowił skomentować doniesienia na ten temat.

Daredevil w filmach Marvela?

Wraz z fenomenem filmów Marvel Studios pojawiło się wiele seriali opartych na komiksach Domu Pomysłów. W teorii miały uzupełniać kinowe uniwersum. W rzeczywistości nie miały z nim za dużo wspólnego i bez problemu można traktować je jak autonomiczne produkcje. Ten stan rzeczy zmieniło pojawienie się platformy streamingowej Disney+, na której zadebiutują seriale MCU z filmowymi aktorami w rolach głównych. Jednak wraz z zamknięciem Marvel Television, z anteny zniknęły wszystkie dotychczasowe seriale związane z Marvelem, w tym całkiem popularne produkcje Netfliksa.

Polecamy

Od jakiegoś czasu krążą jednak plotki, że szefowie Marvel Studios planują wykorzystać herosów pokroju Daredevila, Jessiki Jones, Luke'a Cage'a i Iron Fista w nadchodzących filmach i serialach Czwartej Fazy. Jej nadejście zbiega się w czasie z wygaśnięciem praw do postaci kupionych przez Netflix. Fani Defenders wierzą więc, że niedługo uliczni superbohaterowie dołączą do MCU.

Polecamy

Kevin Feige - szef Marvel Studios udzielił ostatnio długiego wywiadu na temat przyszłości MCU magazynowi Collider. Jedna z wypowiedzi zahaczała o skasowane seriale Marvela.

Szukam we wszystkim, co wydarzyło się wcześniej, czy to w naszych filmach, czy to serialach telewizyjnych Marvela, w szczególności, oczywiście komiksach, grach wideo, kreskówkach - wszystko to jest dostępne jako inspiracja dla przyszłości Marvela. W ten sposób przez wiele lat działały komiksy. Więc zobaczymy.

Na bezpośrednie pytanie o ewentualny powrót Charliego Coxa do roli Daredevila, Feige odpowiedział jedynie tajemniczym uśmiechem i kiwnięciem głową. Trudno jednak zinterpretować ten gest, więc przyszłość Człowieka bez Strachu nadal nie jest pewna. Niewykluczone, że szefowie MCU zdecydują się raczej na reboot postaci zaprezentowanych przez Netflix.

Polecamy

Filmy Marvela - kiedy rusza Faza Czwarta?

Czym zaskoczy nas Marvel Studios w najbliższej przyszłości? Okaże się wkrótce, ponieważ już 15 stycznia 2021 roku wraz z premierą pierwszego odcinka serialu "WandaVison" rusza Faza Czwarta całego uniwersum. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany Feige'ego, bo w oryginalnym zamyśle początkiem nowego rozdziału w historii kinowego świata miała być premiera "Black Widow". Finalnie wyszło jednak inaczej, co wpłynęło na zmiany w harmonogramie wydawniczym Marvela. Czy Faza Czwarta obejmuje powrót Daredevila? O tym przekonamy się w najbliższych latach.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.