Data premiery i nowy zwiastun 2. sezonu serialu „Wataha”

Kamil Dachnij
28.07.2017 16:00
Data premiery i nowy zwiastun 2. sezonu serialu „Wataha” Fot. kadr z filmu

Jeden z najciekawszych polskich seriali już niebawem ponownie przeniesie nas do malowniczych Bieszczad, gdzie dzieją się niepokojące rzeczy. 

Znamy już datę premiery drugiego sezonu „Watahy”. Gorąco oczekiwany serial powróci 15 października 2017 roku. HBO Polska właśnie podzieliła się nowym zwiastunem do serialu zrealizowanego w Bieszczadach.

W nowym sezonie, składającym się z sześciu odcinków, akcja rozpocznie się cztery lata po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Rebrow (Leszek Lichota) ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy, utrzymując kontakt tylko z dwojgiem przyjaciół. Po odkryciu makabrycznej zbrodni na granicy prokurator Dobosz (Aleksandra Popławska) otrzymuje zadanie poprowadzenia śledztwa i pełna obaw wraca w Bieszczady. Markowski (Andrzej Zieliński) twardą ręką trzyma watahę. Choć zyskał zaufanie swoich podwładnych, to jednak sprawy sprzed lat nie dają mu spokoju.

W obsadzie 2. sezonu znajdziemy m.in. Andrzeja Konopkę, Piotra Żurawskiego, Helenę Norowicz, Grzegorza Damięckiego, Weronikę Humaj i Dagmarę Bąk. Jego reżyserami są Kasia Adamik (1 sezon „Watahy”) oraz Jan P. Matuszyński, który nakręcił „Ostatnią rodzinę” (2016) – powszechnie uznawany za jeden z najlepszych filmów polskich XXI wieku. Scenariusz przygotowali Piotr i Marta Szymanek, Katarzyna Tybinka oraz Bartosz Janiszewski.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon zadebiutował na antenie HBO w 2014 roku. Opowiadał o kapitanie Wiktorze Rebrowie (Leszek Lichota), który starał się rozwikłać zagadkę zamachu bombowego, w wyniku którego śmierć ponieśli jego przyjaciele ze Straży Granicznej. Na ekranie pojawili się m.in. Bartłomiej Topa, Marian Dziędziel, Aleksandra Popławska czy Andrzej Zieliński. Pilot okazał się niebywałym sukcesem, bo zgromadził ponad milion widzów, co oczywiście z miejsca dało zielone światło na nakręcenie 2. sezonu. HBO Polska chwilę zwlekała z oficjalnym potwierdzeniem, ale ostatecznie uspokoiła wszystkich widzów. Po tym, co pokazały pierwsze zapowiedzi „Watahy” można spać spokojnie. Zdjęcia autorstwa Tomasza Augustynka wyglądają bardzo dobrze, zaś fabuła zapowiada dużo ciekawej akcji. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.