David Fincher i Charlize Theron przygotują serial dla Netflixa

Jakub Gańko
23.12.2015 13:59
David Fincher i Charlize Theron przygotują serial dla Netflixa Fot. Georges Biard, CC BY-SA 3.0 + Elen Nivrae, CC BY 2.0

Po ostatnich porażkach telewizyjnych projektów reżysera „Fight Clubu”, los się wreszcie zaczyna odmieniać. Co wiemy o nowym serialu Finchera?

Twórca chciał się wpierw zająć amerykańskim remakiem brytyjskiego serialu „Utopia”. Miał być odpowiedzialny za reżyserię i scenariusze wszystkich odcinków pierwszego sezonu, ostatecznie jednak nie doszedł do porozumienia z włodarzami HBO odnośnie budżetu. Podobny los spotkał realizowany dla tej samej stacji „Videosyncrazy”, który miał opowiadać o przemyśle teledysków muzycznych w latach 80.

Trzeci serial, który Fincher miał wyprodukować pod skrzydłami HBO, dostał na szczęście drugą szansę. Z pomocą przyszedł Netflix, z którym reżyser ma już bardzo dobre doświadczenia po przebojowym „House of Cards”. Produkcją serialu zatytułowanego „Mindhunter” zajmie się wraz z nim Charlize Theron.

Za scenariusz na podstawie książki „Mind Hunter: Inside the FBI's Elite Serial Crime Unit” pióra Johna Douglasa i Marka Olshakera z 1996 roku odpowiedzialny będzie Joe Penhall. Scenarzysta napisał wcześniej filmową adaptację „Drogi” Cormaca McCarthy'go. O projekcie mówiło się już w 2010 roku. Wówczas pierwszą wersję scenariusza przygotowywał Scott Buck, twórca „Dextera”. Reżyserią zajmie się prawdopodobnie sam David Fincher.

John Douglas to były agent specjalny i dowódca oddziału FBI, który zasłynął jako jeden z prekursorów psychologii kryminalistycznej. Jego osoba była wzorem dla postaci Jacka Crawforda z „Czerwonego smoka” i „Milczenia owiec”. W książce „Mind Hunter: Inside the FBI's Elite Serial Crime Unit” opisał swoje 25-letnie doświadczenia nabyte przy profilowaniu seryjnych zabójców.

„Mindhunter” stanowi odpowiedź internetowego giganta na ostatni przebój HBO w postaci miniserialu „Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta”. Netflix wkroczył już na pole dokumentalnego kryminału swoją produkcją „Making a Murderer”, która zadebiutowała w sieci 18 grudnia 2015 roku.

Biorąc pod uwagę doświadczenie Finchera w kreowaniu mrocznych, kryminalnych historii - wystarczy wspomnieć filmy „Zodiak” i „Siedem” - platforma ma duże szanse na sukces i raczej nikt nie powinien przysypiać na jej nowym serialu. Na wszelki wypadek Netflix zapowiedział jednak specjalne skarpety.

Czekacie na nowy serial Netflixa?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.