Disney Plus - wiemy, co pojawi się na platformie w 2019 roku

Kamil Kacperski
07.01.2019 12:38
The Mandalorian|undefined Fot. materiały prasowe

Disney zaprezentował listę produkcji, które na pewno zobaczymy jeszcze w 2019 roku. Wśród nich dwie pozycje ze świata "Gwiezdnych wojen". Co jeszcze w 2019 roku zobaczymy na Disney+?

Disney nareszcie zdradził konkretne plany na rok 2019. Wiemy, że pod koniec roku ma ruszyć platforma streamingowa Disney+, na której pojawi się mnóstwo wcześniejszego katalogu należącego do giganta branży, ale okazuje się również, że Imperium Myszki Miki na tym nie poprzestanie i zobaczymy jeszcze produkcje oryginalne. Chociaż "oryginalne" to może nieodpowiednie słowo - jeden z seriali będzie kontynuacją wcześniejszego projektu. 

Chodzi bowiem o długo wyczekiwany nowy sezon "Gwiezdnych wojen: Wojen klonów", w którym poznamy dalsze losy Obi-Wana, Anakina, a także Ahsoki, kapitana Rexa i (być może) Dartha Maula. Serial animowany przeznaczony głownie dla dzieci z czasem zaczął ewoluować w dość poważną produkcję, skupiającą się na tragedii wojny, problemach psychologicznych żołnierzy, a także takich kwestiach, jak cena lojalności i honoru. Program z każdym kolejnym sezonem wchodził na kolejne wyżyny artystyczne, aż do momentu przejęcia Lucasfilm przez Disneya. Wtedy "Gwiezdne wojny: Wojny klonów" zostały anulowane. Teraz serial powraca i miejmy nadzieję, że twórcy będą trzymali wysoki poziom poprzednich sezonów.

The Mandalorian i Gwiezdne wojny: Wojny klonów w 2019 roku na Disney+

Natomiast drugą produkcją, która trafi na Disney+ w 2019 roku jest "The Mandalorian", czyli pierwszy aktorski serial osadzony w świecie "Gwiezdnych wojen". Jon Favreau i jego utalentowani reżyserowie (m.in. Taika Waitit, Bryce Dallas Howard, czy twórca "Wojen klonów", Dave Filoni) opowiedzą historię najemnika, którego zagra Pedro Pascal ("Narcos"). W obsadzie pojawią się również m.in. Gina Carano, Carl Weathers, Giancarlo Esposito, Nick Nolte oraz Werner Herzog. Akcja "The Mandalorian" będzie się rozgrywała między wydarzeniami przedstawionymi w "Powrocie Jedi" a w "Przebudzeniu mocy".

Niestety Disney nie zdradził jeszcze dokładnych dat premiery "The Mandaloriana" i "Gwiezdnych wojen: Wojen klonów". 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.