Disney stworzy serial na podstawie „Wierności w stereo” Nicka Hornby’ego. Główny bohater będzie kobietą

Maciej Koprowicz
06.04.2018 13:41
Disney stworzy serial na podstawie „Wierności w stereo” Nicka Hornby’ego. Główny bohater będzie kobietą Fot. Mary Evans Picture Library/EAST NEWS

Słynna powieść o romantycznych perypetiach muzycznych nerdów doczeka się telewizyjnej adaptacji. Nie do końca będzie ona jednak wierna oryginałowi.

„Wierność w stereo” („High Fidelity”) z 1995 roku to jedna z najsłynniejszych powieści angielskiego pisarza Nicka Hornby’ego, znanego także z książek „Futbolowa gorączka” i „Był sobie chłopiec”. Opowiada o losach zakochanego w muzyce Roba Fleminga, właściciela sklepu płytowego w Londynie. Wraz ze swoimi kolegami z pracy Rob układa rozmaite muzyczne topy i składanki, a także wspomina swoje nieudane związki.

Książka, która zdobyła kultowy status wśród fanów rocka i muzyki alternatywnej, już w 2000 roku doczekała się ekranizacji. W komedii romantycznej w reżyserii Stephena Frearsa, w Polsce wyświetlanej jako „Przeboje i podboje” w głównych rolach wystąpili John Cusack, Jack Black i Lisa Bonet.

„Wierność w stereo” - nowy serial Disneya

Wygląda na to, że filmowcy, zainspirowani renesansem płyt winylowych i niezależnych sklepów płytowych, jeszcze raz wrócą do powieści Hornby’ego. Portal Deadline.com poinformował, że Disney rozpoczął prace nad serialową adaptacją „Wierności w stereo”. Scenariusz serialu, za który odpowiadają Veronica West i Sarah Kucserka, będzie jednak różnił się od oryginalnej wersji fabuły jeszcze bardziej, niż „Przeboje i podboje”.

Według doniesień Deadline.com, główny bohater filmu ma być tym razem kobietą. Będzie żeńskim odpowiednikiem postaci Roba – dziewczyna również zarządzać będzie sklepem z płytami i będzie mieć za sobą wiele nieudanych relacji uczuciowych.

Nie znamy jeszcze szczegółów nowego serialu. Ma on być jednak dostępny w zapowiadanej platformie VOD Disneya. Za produkcję odpowiadać mają ABC Signature Studios.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.