Dlaczego Punisher nie powinien być wzorem do naśladowania dla policjantów? Twórcy odpowiedzieli

04.07.2019 13:09
Jon Bernthal jako Punisher|undefined Fot. Steve Sands/Bauergriffin.com/East News

The Punisher od od wielu lat jest ikoną popkultury i świata komiksów. Wyjęty spod prawa mściciel, który nie pokazuje litości jest antytezą policji i innych służb chroniących prawa. Nie przeszkadza to jednak niektórym członkom tych ugrupowań w uznawaniu Franka Castle za wzór do naśladowania.

I chodzi nie tylko o policjantów z uniwersum Marvela, ale także o prawdziwych funkcjonariuszy, którzy uważają, że metody Franka są dużo skuteczniejsze, niż kurczowe trzymanie się praw i obowiązków. Do idealizowania Punishera odnieśli się sami twórcy komiksów, którzy w najnowszym zeszycie opowiadającym o przygodach Castle'a postanowili przedstawić spotkanie między mścicielem a przyjaznymi mu stróżami prawa.

Punisher nie powinien być wzorem do naśladowania dla policjantów

W zeszycie numer 13 z serii "The Punisher" od Marvel Comics, Frank Castle zostaje zatrzymany przez 2 policjantów, którzy szybko rozpoznają antybohatera po jego charakterystycznej czaszce na piersiach. Punisher jest przygotowany do konfrontacji z nimi, ale funkcjonariusze szybko tłumaczą mu, że są fanami jego "twórczości" i chcieliby sobie z nim zrobić zdjęcie. Wszystko po to, by wywołać zazdrość u innych znajomych z pracy, którzy należą do "grupki fanów" Castle'a. 

the-punisher-13-1-1177396 Fot. foto: The Punisher #13/Marvel Comics

Panowie chwilę później zaczynają się chwalić Punisherowi, że nakleili jego logo na swój radiowóz i uważają jego metody za skuteczne - w końcu pomaga on "przywrócić ład i kontrolę na ulicach". Frank jest kompletnie zniesmaczony ich zachowaniem i zrywa naklejkę z samochodu, mówiąc policjantom, by nie próbowali go w żaden sposób naśladować. Twierdzi bowiem, że oni złożyli przysięgę, by chronić ludzi i trzymać się prawa. Tych dwóch rzeczy Frank nie wyznaje już od dawna, ale oni nadal powinni. 

Przeczytaj także

Następnie sugeruje im, że jeżeli chcą znaleźć sobie kogoś do naśladowania, to Kapitan Ameryka na pewno z wielką chęcią ich przyjmie pod swoje skrzydła. Niedługo potem funkcjonariusze otrzymują kolejne zgłoszenie i Frank korzystając z okazji opuszcza miejsce zdarzenia, przedtem oznajmiając mężczyznom:

- Jeżeli dowiem się, że próbujecie mnie naśladować, to wy będziecie moimi następnymi celami. 

- Uważaj Castle, bo to zabrzmiało jak groźba.

- Bo to była groźba.

Punisher niedawno był gwiazdą serialu Netfliksa o tym samym tytule. Premiera 2. sezonu odbyła się 18 stycznia 2019 roku. Niestety, produkcja została anulowana wraz z innymi programami Marvela, gdy Disney postanowił stworzyć własną platformę streamingową. Na razie przyszłość postaci w filmach i serialach pozostaje nieznana.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.