„Doktor Strange” zabił „Sherlocka”?

Robert Skowronski
29.12.2016 10:00
„Doktor Strange” zabił „Sherlocka”? Fot. kadr z filmu

Wymienione tytuły łączy osoba Benedicta Cumberbatcha, jednak pierwszy z nich mógł wpłynąć na przyszłość drugiego. Dlaczego?

Produkcja BBC może się zakończyć po nadchodzącym 4. sezonie. Mówiła już o tym gwiazda serialu, teraz te doniesienie potwierdził także współtwórca „Sherlocka”, Mark Gatiss:

Naprawdę nie wiemy czy ten sezon będzie ostatnim. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z tych trzech odcinków. Każdy jest bardzo chętny do kontynuowania tego. Po prostu jest bardzo trudno dopasować grafiki wszystkich osób. W przypadku tego sezonu był to istny koszmar i to się raczej nie nie zmieni. Mam na myśli sukces „Doktora Strange'a”, który zdecydowanie nie przyczyni się do tego, że Benedict będzie miał mniej pracy.

Wcześniej podobne doniesienia padły z ust Benedicta Cumberbatcha:

To może być koniec epoki. Na to przynajmniej wygląda szczerze powiedziawszy. Serial dociera do miejsca, z którego ciężko będzie od razu ruszyć dalej. Jednak nigdy nie mówimy nigdy. Chciałbym kiedyś wrócić do „Sherlocka” i będę się tego trzymał, ale w najbliższej przyszłości wszyscy mamy inne rzeczy, na których chcemy się skupić. Stworzyliśmy coś, co sprawia wrażenie dzieła skończonego. Poczekamy i zobaczymy co się stanie.

„Doktor Strange” przy budżecie wynoszącym 165 milionów dolarów zarobił na całym świecie 656 milionów. Postać wciąż będzie obecna w kinowym uniwersum Marvela i zobaczymy ją w „Thor: Ragnarok”, a także najprawdopodobniej w kolejnej odsłonie „Avengers” Również Martin Freeman związał się z filmami o superbohaterach - mogliśmy go widzieć w „Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów”.

Tymczasem możemy spojrzeć na zdjęcie przedstawiające bohaterów „Sherlocka” promujące nadchodzący sezon, który zadebiutuje 1 stycznia 2017 roku:

15665459_984931698274092_2576261535903573945_n-400x300 Fot. foto: materiały prasowe

BBC wciąż nie zawarło żadnej umowy dotyczącej 5. sezonu i jak wynika z powyższych słów niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić. 4. seria, jak przyznają twórcy, będzie zdecydowanie bardziej mroczna, ale oczywiście nie zabraknie w niej również humoru. Zwiastuny sugerują powrót Moriarty'ego, który będzie prześladował Sherlocka, możliwe że zza grobu.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.