Donald Glover i twórcy "Atlanty" byli nękani przez rasistów podczas kręcenia nowego sezonu serialu

21.02.2022 12:07
Donald Glover i twórcy "Atlanty" byli nękani przez rasistów podczas kręcenia nowego sezonu serialu Fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

"Atlanta" to jeden z najdziwniejszych, najzabawniejszych i najabsurdalniejszych seriali ostatnich lat. Niszowe show Donalda Glovera niedługo powróci na ekrany telewizyjne ze swoim 3. sezonem, a twórcy opowiedzieli niedawno o przykrych sytuacjach, które wydarzyły się podczas pracy nad nowymi epizodami.

Atlanta - twórcy byli nękani przez rasistów

"Atlanta" to wielokrotnie nagradzany serial autorstwa Donalda Glovera, który w absurdalny sposób przedstawia nam życie w tytułowym mieście. Głównymi bohaterami serialu są raper Paper Boi, jego kumpel Darius, jego kuzyn/menadżer Earn i była/obecna dziewczyna Earna, Van. 

Polecamy

Show w głównej mierze ma czarnoskórą obsadę, a także czarnoskórych twórców, a relacje rasowe, różnice kulturowe i szeroko pojęte kwestie tożsamości, przynależności do grupy, czy rasizmu są w serialu często eksplorowane - zwykle w bardzo nieoczekiwany sposób. To sprawiło, że "Atlanta" jest jednym z najciekawszych seriali ostatnich lat.

Nie uchroniło to niestety twórców od zetknięcia się z rasizmem w prawdziwym życiu. Tak jak wspomnieliśmy, "Atlanta" jest w większości tworzona przez czarnoskórych artystów. Jak wyjawili scenarzyści Stephen Glover (brat Donalda) i Stefani Anderson, scenarzyści i producenci serialu mieli kilka nieprzyjemnych sytuacji podczas kręcenia "Atlanty" w Londynie. Jak opowiedział w rozmowie z Insider młodszy z braci Glover:

To była nasza pierwsza noc w Londynie. Przechodziła sobie jakaś grupka ludzi i jedna z nich zauważyła, czy poznała Donalda. Podeszła do nas i zaczęła się pytać, czy wiemy, gdzie tu się można napić. Chwilę z nimi pogadaliśmy. Warto nadmienić, że wszyscy scenarzyści "Atlanty" są czarnoskórzy. Więc ten zaczyna coś gadać o tym, że i tak wszyscy mamy "pukawki", więc możemy się dostać do tego baru bez mniejszego problemu, co początkowo zignorowaliśmy.

Robinson dodała:

To było cholernie dziwne i odrażające, ale jednocześnie nie do końca, bo dosłownie musieliśmy przez kilka minut się zastanowić nad tą sytuacją, żeby ją w pełni zrozumieć.

Polecamy

Nie był to jedyny taki przypadek. Stephen Glover opowiedział o sytuacji, która na pierwszy rzut ucha brzmi, jakby była żywcem wyciągnięta z "Atlanty", ale niestety rozegrała się w rzeczywistości:

Jakaś dziewczyna do nas podeszła i zaczęła z nami rozmawiać. Po chwili jakiś facet do niej podbiega, łapie ją i wrzuca na ramię, mówiąc: "Uciekajmy, oni cię zgwałcą!". Dziewczyna tylko krzyczała do nas "przepraszam". To było bardzo, ale to bardzo złe. Byliśmy w szoku. Staliśmy jak wryci i ciszę przerwał Donald, mówiąc: "Co tu się właśnie od*ebało?".

"Atlanta" po 4 latach nieobecności powróci na ekrany TV już w marcu 2022 roku. Dwa premierowe odcinki show mają zadebiutować na kanale FX już 24 marca.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.