Drew Barrymore jako zombie w zwiastunie „Santa Clarita Diet”

Robert Skowronski
18.01.2017 09:12
Drew Barrymore jako zombie w zwiastunie „Santa Clarita Diet” Fot. kadr z wideo

Dzięki nowemu komediowemu serialowi Netflixa zobaczymy jak to jest żyć na przedmieściach Los Angeles i być żywym trupem obleczonym ciałem Drew Barrymore.

W sieci zadebiutował 1. zwiastun „Santa Clarita Diet”, produkcji która zadebiutuje 3 lutego 2017 roku na platformie Netflix. Całość będzie się składać z 13 półgodzinnych epizodów, za które odpowiada Victor Fresco. Ten jako scenarzysta pracował także przy takich serialach, jak „ALF” czy „Mam na imię Earl”.

Choć w „Santa Clarita Diet” Drew Barrymore będzie żywym trupem, to nie będzie to zombie w stylu dobrze znanym z kina grozy. Grana przez aktorkę Sheila w tajemniczy sposób zaczyna zwyczajnie mieć apatyt na surowe mięso, a najlepiej gdy to należy jeszcze do żywego człowieka. Poza odmienną dietą niewiele się różni od przeciętnej mieszkanki uporządkowanego amerykańskiego przedmieścia. Wciąż pozostaje żoną Joela Hammonda (Timothy Olyphant) i wspólnie zajmują się sprzedażą nieruchomości. Po przemianie Sheily dochodzi im jeszcze obowiązek pozbywania się martwych ciał.

Nic tak nie łączy rodziny, jak wspólne zabójstwo...

Tak wygląda plakat promujący serial:

santaclarita-poster6 Fot. foto: materiały prasowe

Victor Fresco, twórca, producent wykonawczy i showrunner serialu, opowiedział o pomyśle na dekonstrukcję motywu opowieści o żywych trupach:

Sądzę, że słowo zombie jest bardzo krzywdzące, więc go nie używamy. Brzmi bardzo negatywnie. Dlatego dla nas bohaterka jest po prostu nieumarła. Sheila i Joel są ze sobą od 25 lat - ona przechodzi przez tę małą zmianę, ale ich miłość pozostaje bezwarunkowa. Jak z perspektywy Tima Olyphanta utrzymać związek, kiedy trafia na takie tory? Nieumarli są strasznie narcystyczni - zrobią wszystko, by dostać to czego chcą. Z tej racji całkiem zabawnie było budować postać. Chodzi jej o zdobycie wszystkiego czego chce, ale jak to zrobi pozostając w związku?

Twórca wyznał także, że sam dorastał na przedmieściach i na ekranie chciał pokazać kontrast między „słodkością” takich terenów a szaleństwem samego scenariusza:

Jest tam bardzo ładnie, wręcz idyllicznie. Podoba mi się zestawienie tego z chaosem w rodzinie Hammondów, kiedy ktoś z jej członków zaczyna zabijać.

Jak Wam się podoba zwiastun „Santa Clarita Diet”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.