Emilia Clarke nagrała finałowe sceny Daenerys do 8. sezonu „Gry o tron”

Sergiusz Kurczuk
24.05.2018 10:42
Daenerys (Emilia Clarke)|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Aktorka wcielająca się w Daenerys Targaryen już wie, co wydarzy się w ostatnim sezonie „Gry o tron”. 

Fani „Gry o tron” z niecierpliwością czekają na 8. finałowy sezon serialu HBO. Ostatnie 6 odcinków telewizyjnej adaptacji sagi George'a R. R. Martina pojawi się na antenie stacji dopiero w roku 2019. Mimo to zdjęcia do serialu powoli dobiegają końca. Emilia Clarke, która wciela się w jedną z ważniejszych postaci w Westeros - ostatnią z rodu Targaryenów, wie już, co czeka jej bohaterkę w 8. sezonie „Gry o tron”. 

„Gra o tron” sezon 8 - Emilia Clarke o ostatnich scenach Daenerys

Bohaterka Clarke jako jedna z nielicznych dotrwała do finału serialu. Po wydarzeniach z 7. sezonu fani dodatkowo czekają na to, w jaki sposób potoczą się losy Daenerys. Jak donosi Vanity Fair, aktorka nagrała już ostatnie sceny bohaterki w serialu HBO. W rozmowie z magazynem skomentowała swoje odczucia po nagraniu kluczowych momentów ostatniego sezonu „Gry o tron”.

To mnie roz****ło, wiedza, że fani zostaną z takim posmakiem w ustach na temat tego, czym jest Daenerys. 

Clarke w dość ostrych słowach odniosła się do najważniejszych momentów 8. sezonu „Gry o tron” z nią w roli głównej. Ta krótka wypowiedź jednocześnie zaintryguje miłośników serialu, ponieważ nie jest jednoznaczna. Nie do końca wiadomo, czy aktorce chodziło o sam fakt pożegnania się z rolą, czy może o to, co stanie się z jej bohaterką. 

Fani snują wiele teorii na temat tego, jak zakończy się „Gra o tron”. Nawet osoby, które czytały serię książek, nie znają finału, ponieważ produkcja HBO wyprzedziła sagę Martina. Końcówka ostatniego sezonu potwierdziła domysły, że Jon Snow i Daenerys są spokrewnieni. W ostatnim odcinku 7. sezonu zbliżyli się do siebie jeszcze bardziej, więc widzowie podejrzewają, że w finale zobaczymy ciężarną Targaryen, której potomek w przyszłości zasiądzie na Żelaznym Tronie. Często pojawia się również domysł, że Daenerys umrze, co potwierdza algorytm wyliczający prawdopodobieństwo śmierci bohaterów „Gry o tron”. 

Na przestrzeni 7 sezonów bohaterka przeszła bardzo długą drogę - od przestraszonej młodej dziewczyny, która została ofiarowana królowi barbarzyńców przez własnego brata, do potężnej królowej, posiadającej dwa smoki, gotowej wstrząsnąć całym Westeros.

Co czeka Daenarys w finale „Gry o tron”? Dowiemy się dopiero w przyszłym roku. Clarke wystąpiła jako jedna z głównych postaci w filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, który wejdzie na ekrany kin już 25 maja 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.