FOX chce więcej „Z archiwum X”

Robert Skowronski
23.02.2016 14:07
FOX chce więcej „Z archiwum X” Fot. materiały prasowe

Reboot „Z archiwum X” miał poprzestać na sześciu odcinkach. Jednak już wiadomo, że na tym perypetie agentów Scully i Muldera się nie skończą.

Gary Newman, prezes stacji FOX już wcześniej wyznał, że jest zainteresowany zamówieniem kolejnych odcinków serialu. Jedynego problemu upatrywał w zgraniu terminów Davida Duchovny'ego i Gillian Anderson. Chris Carter, twórca „Z archiwum X”, częściowo potwierdził to, że powrót serii nie skończy się na sześciu epizodach. Co prawda nie wyjawił żadnych konkretów, ale jest dobrej myśli, jeżeli chodzi o przyszłość produkcji:

Oglądalność jest bardzo dobra. Stacja FOX jest zadowolona z serialu. Rozmawiałem z Daną Walden, prezesem telewizji, powiedziała, że chcieliby otrzymać więcej materiału. Jednak niczego jeszcze nie negocjowaliśmy. Powiedziała, że nie ma żadnej presji, ale chcą to zrobić. Jest apetyt na więcej w przyszłości, trzeba tylko wymyślić jak tego dokonać. Nie ma podanego dokładnego czasu realizacji, ale ostatnie negocjacje trwały pięć miesięcy, więc musimy mieć chwilę, by wszystko dopiąć.

Według słów Cartera wynika, że obawy Gary'ego Newmana były jak najbardziej na miejscu. David Duchovny i Gillian Anderson (być może tym razem aktorka dostanie należytą płacę) chcą dalej angażować się w serial - problem stanowi tylko zgranie grafików:

Rozmawiam z Davidem regularnie. Wydaje mi się, że jest nastawiony pozytywnie. Mówiłem też z Gillian, choć rzadziej, ale wierzę, że również się zgodzi. Pracuję nad ich napiętym harmonogramem. Trzeba pamiętać, że mają oni swoje rodziny - to już kolejna kwestia.

Twórca wyjawił także, że młode gwiazdy robootu serialu - Lauren Ambrose i Robbie Amell - nie mają w kontraktach zapisu dotyczącego klauzuli powrotu. Oznacza to więc, ze ich udział w ewentualnych przyszłych odcinkach jest niepewny.

Wcześniej Carter zapewniał, że ma już gotowy scenariusz trzeciej kinowej produkcji o agentach Mulderze i Scully. Być może to właśnie tym projektem zajmie się twórca przed realizacją kolejnych epizodów?

Napisałem trzeci film, ponieważ interesowało mnie, w jakim kierunku może się potoczyć historia. Pozwoliłem przeczytać scenariusz mojej żonie i powiedziała, że nie nadaje się on do telewizji.

Wieści z obozu „Z archiwum X” jest jednak więcej. Na początku 2017 roku mają się ukazać dwie książki z serii „The X-Files Origins”, w których poznamy losy młodych Muldera i Scully. Zostaną oni przedstawieni jako 17-latek i 15-latka. Tomy będą nosić tytuły „Agent of Chaos” (skupi się na Mulderze) i „Devil's Advocate” (skupi się na Scully), a ich akcja ma się toczyć wiosną 1979 roku - ma nie zabraknąć seryjnych morderstw, okultyzmu oraz rządowych spisków. Autorem pierwszej pozycji będzie Kami Garcia, drugiej zaś Jonathan Maberry.

Chcielibyście, żeby powstały kolejne odcinki „Z archiwum X”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.