FX anulowało animowany serial o Deadpoolu przygotowywany przez Donalda Glovera

Kamil Kacperski
26.03.2018 10:57
Donald Glover i Deadpool|undefined Fot. Everett Collection/EAST NEWS/materiały prasowe

Stacja telewizyjna zakończyła współpracę z Donaldem Gloverem, który miał pełnić rolę scenarzysty i producenta nadchodzącego serialu „Deadpool”. Powód? Różnice w wizji artystycznej.

Jak donosi portal Deadline, należąca do FOX-a stacja telewizyjna FX zakończyła współpracę z Donaldem Gloverem i jego bratem Stephenem. Panowie mieli być scenarzystami i producentami animowanego „Deadpoola”, a weterani telewizyjni Marvela, Jeph Loeb i Jim Chory pracowaliby przy serialu jako producenci wykonawczy.

Niestety, FX postanowiło zakończyć współpracę z braćmi Glover. Jako powód podali „różnice w wizji artystycznej”:

Ze względu na różnice w wizji artystycznej, stacja FX, Donald Glover, Stephen Glover i Marvel Television postanowiło zakończyć prace nad „Deadpool animated series”. FX wycofuje się z projektu, lecz współpraca między stacją a Marvelem wciąż będzie kontynuowana w serialu „Legion”. 

Animowany Deadpool anulowany

Prace nad serialem rozpoczęły się w maju 2017 roku, a premiera miała odbyć się jeszcze w 2018 roku. Stacja FX zamówiła 10 odcinków serialu „Deadpool”, które emitowane byłyby na komediowej stacji należącej do FX Networks, FXX. Niestety nie wiadomo jeszcze, czy projekt jest całkowicie pogrzebany, czy jego produkcją zajmie się ktoś inny, niż bracia Glover.

Zakup 21st Century Fox przez Disneya nie został jeszcze sfinalizowany, zatem po zakończeniu prac nad serialem Gloverów, nie zapowiada się na to, by miał powstać animowany Deadpool. A szkoda, bo Najemnik z niewyparzoną jest idealnym kandydatem do produkcji przypominającej „Ricka i Morty'ego”, czy chociażby „South Park”, czyli wulgarnej, momentami krwawej animacji przeznaczonej dla dorosłych.

Donald Glover jako Lando w „Solo: A Star Wars Story”

Jedno jest pewne - pomimo zakończenia prac nad animowanym „Deadpoolem”, Donald Glover w najbliższych miesiącach nie będzie narzekał na nudę. Do kin 25 maja 2018 roku trafi film „Solo: A Star Wars Story”, opowiadający o przygodach młodego Hana Solo. Aktor wcieli się w postać Lando Calrissiana, szulera, od którego główny bohater wygrywa Sokoła Millenium. Oprócz tego, w marcu 2018 roku w USA rozpoczęła się emisja 2. sezonu serialu „Atlanta”, którego Glover jest scenarzystą, producentem, a także wciela się w nim w głównego bohatera. Polska premiera odbędzie się 

Natomiast ci, którzy spragnieni są obcowania z Deadpoolem, również nie mogą narzekać - 18 maja 2018 roku do kin trafi „Niezatytułowany Sequel Deadpoola/ Deadpool 2” z Ryanem Reynoldsem w roli głównej.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.