Falcon i Bucky dotrą do Polski? Czy akcja serialu Marvela będzie się działa w naszym kraju?

24.03.2021 13:08
Falcon and the Winter Soldier - Anthony Mackie i Sebastian Stan - kadr z serialu Marvela Fot. Disney+/materiały promocyjne

Czy akcja serialu Marvela "Falcon and the Winter Soldier" rozegra się w Polsce? Według niepotwierdzonych informacji ekipa kręciła zdjęcia w naszym kraju.

19 marca 2021 roku na Disney+ zadebiutował nowy serial Marvela "Falcon and the Winter Soldier". W przeciwieństwie do "WandaVision" akcja produkcji o przyjaciołach Kapitana Ameryki będzie rozgrywać się na całym świecie. Czy herosi dotrą również do Polski?

"Falcon and the Winter Soldier" będzie dziać się w Polsce?

Chociaż polscy fani Marvela na razie nie mogą oficjalnie korzystać z platformy Disney+, wygląda na to, że niebawem zadebiutuje na niej polski aktor. Według niepotwierdzonych plotek Piotr Adamczyk ma wystąpić w serialu "Hawkeye".

Polecamy

Niewykluczone, że człowiek, który zagrał papieża to nie jedyny polski smaczek w serialowych produkcjach MCU. Czy to możliwe, że w "Falcon and the Winter Soldier" zobaczymy rodzime krajobrazy? W pierwszym odcinku produkcji i Samie Wilsonie i Buckym Barnesie akcja wychodziła poza USA. Główni bohaterowie zwiedzili kawałek świata, a to dopiero początek ich przygody. Czy walka z organizacją terrorystyczną sprawi, że trafią aż do Polski?

Polecamy

I tak i nie. Jak nieoficjalnie donosi portal Distractify, akcja rzeczywiście będzie rozgrywała się w pewnym momencie w Polsce, ale nasz kraj odegra Praga. Stolica Czech bardzo często wykorzystywana jest przez filmowców z Hollywood i grała już różne europejskie miasta. Zdaniem informatorów podczas zdjęć kręconych na praskim Cmentarzu Olszańskim, pojawiły się tablice z polskimi napisami. Niewykluczone więc, że rzeczywiście Falcon i Winter Soldier pojawią się w naszym kraju, żeby walczyć z członkami grupy znanej jako Flag-Smashers. 

Polecamy

"Falcon and the Winter Soldier" - kiedy premiera kolejnego odcinka?

Jeśli tak się stanie, to dojdzie do pewnego absurdu - Czechy zagrają Polskę, a Polak zagra Rosjanina. Prawdopodobnie Adamczyk wcieli się w jednego z członków Tracksuit Mafia - rosyjskiego gangu, który zajdzie za skórę Hawkeye'owi i jego nowej protegowanej. Być może odpowiedź na pytanie, czy Sam i Bucky dotrą do naszego kraju, poznamy już w najbliższy piątek - 26 marca 2021 roku, kiedy drugi odcinek serialu "Falcon and the Winter Soldier" trafi na Disney+. Usługa nadal nie jest dostępna w naszym kraju.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.