„Family Guy” sparodiuje „World of Warcraft” w odcinku Wielkanocnym

Kamil Kacperski
27.03.2018 17:06
Family Guy i logo WoW|undefined Fot. materiały prasowe

Twórcy popularnego serialu o rodzinie Griffinów planują sparodiować najbardziej znaną grę MMORPG w nadchodzącym odcinku, który wyemitowany zostanie 1 kwietnia 2018 roku, czyli w niedziele wielkanocną.

Nowy odcinek „Family Guya” oparty zostanie na historiach przedstawionych w świecie „Warcrafta”. Epizod zadebiutuje w niedziele wielkanocną, 1 kwietnia 2018 roku. Wtedy wypada również Prima Aprilis, ale wydaje się, że zapowiedź twórców nie jest wcale żartem. Chyba, że w ramach „pranka” Fox postanowi wyemitować inny odcinek serialu, a ten o świecie z gier Blizzarda zostanie pokazany światu kiedy indziej.

Nie mniej, Peter Griffin, czyli tytułowa „Głowa Rodziny” wypada wyjątkowo przekonująco jako ork:

Nowy odcinek „Family Guya” zażartuje z „Warcrafta”

Plakat promujący świąteczny odcinek serialu pokazuje nam konflikt międzypokoleniowy w rodzinie Griffinów. Na przeciw Peterowi wyszedł najmłodszy członek familii, czyli Stewie. Niestety nie widzimy reszty rodziny, ale już teraz łatwo przewidzieć, że po stronie ojca stanie Meg, która na 100% będzie orczką w odcinku parodiującym „Warcrafta”:

Co ciekawe, w udostępnionym opisie fabularnym odcinka słowem nie wspomniano o „World of Warcraft”:

Peter i jego koledzy zostają przyłapani na udawaniu weteranów wojennych i w ramach kary muszą wstąpić do Straży Przybrzeżnej.

Być może praca w straży będzie dla Petera zbyt nudna i w trakcie zmiany zacznie fantazjować na temat świata z gier Blizzarda? Jeżeli tak się stanie, to ciekawe w jaki sposób twórcy wytłumaczą fakt, że przeciwnikiem Petera zostanie jego własny syn, Stewie.

„Family Guy” lepszy od „South Park”?

To nie pierwszy raz kiedy „World of Warcraft” jest parodiowany przez serial animowany. W październiku 2006 roku „South Park” przedstawił widzom odcinek „Make Love, Not Warcraft”, który opowiada o uzależnieniu Cartmana, Kenny'ego, Stana i Kyle'a od wspomnianej produkcji Blizzarda:

Epizod pochodzący z 8. sezonu jest jednym z najpopularniejszych odcinków „South Park” w historii serialu. W całości możecie go obejrzeć za darmo na stronie SouthParkStudios.com. O tym, czy „Family Guy” dorówna poziomem swoich kolegów po fachu dowiemy się po premierze, która odbędzie się 1 kwietnia 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.