Fan Marvela stworzył serial z filmów MCU. Gdzie można go oglądać?

Sergiusz Kurczuk
27.11.2018 11:13
Avengers|undefined Fot. kadr z filmu Avengers

Co by było, gdyby zamiast filmów szefowie Marvel Studios zdecydowaliby się na stworzenie serialu o największych herosach z komiksów Domu Pomysłów? Pewien fan postanowił to sprawdzić.

Moda na superbohaterów Marvela opanowała świat 10 lat temu wraz z premierą filmu "Iron Man". Sukces produkcji o blaszanym herosie spowodował, że do roku 2018 powstało 19 kolejnych produkcji pełnometrażowych. Prawdziwi fani znają na pamięć wszystkie filmy, które do tej pory ukazały się pod szyldem Marvel Studios. Jednak laicy gubią się w plątaninie licznych tytułów. Nic dziwnego - gdyby ktoś chciał zrobić sobie maraton z 20 filmami rozgrywającymi się w MCU, musiałby poświecić na to 43 godziny życia. Poza tym dekada to dość długi okres, więc widzowie przed kolejną produkcją często sięgają po wcześniejsze tytuły, żeby przypomnieć sobie wszystkie wątki. Pewien fan filmów Marvel Studios znalazł sposób na to, w jaki sposób zaprezentować wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata MCU w znacznie krótszym czasie i w o wiele przyjemniejszy sposób. Na razie można obejrzeć pierwszy sezon fanowskiego serialu o Avengers.

Serial stworzony z filmów Marvela - gdzie oglądać?

Samuel Masters, który zajmuje się pisaniem scenariuszy oraz montażem wideo, postanowił stworzyć serial, wykorzystując do tego wszystkie filmy Marvel Studios z Pierwszej Fazy (od "Iron Mana" do "Avengers"). W ten sposób powstała 12-odcinkowa opowieść, która trafiła na stronę internetową Mastersa. Każdy z odcinków trwa 40 minut i zawiera różne wątki z pierwszych sześciu produkcji Marvel Studios. Z 754 minut twórca stworzył format liczący około 480 minut. Masters opisał dzieło na swojej stronie. 

Pomysł powstał jako żart dwóch przyjaciół, którzy szukali nowego sposobu na maraton filmów MCU w jak najbardziej wydajny sposób, tak by nie stać się częścią kuli śnieżnej prawdziwego studium opowieści i struktury filmów superbohaterskich. Stworzyliśmy pełny pierwszy sezon, który prowadzi do wydarzeń z filmu "Avengers". W planach mamy co tydzień wypuszczać nowy odcinek. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam to, nad czym pracowaliśmy ostatnie kilka miesięcy i wykorzystacie to, by spojrzeć inaczej na kolosa, którym jest MCU.

Masters ma nadzieję, że serial trafi do włodarzy Disneya i stanie się oficjalną produkcją Marvel Studios, która znajdzie się w ofercie nadchodzącej platformy streamingowej wytwórni z uszami Myszki Miki.

Serial MCU Fot. foto: Pritn screen z www.smasters.net

Serial powstał jako projekt non profit. Master stworzył również list otwarty do Marvel Studios, w którym prosi o wykorzystanie jego pomysłu na Disney+. Autor fanowskiej produkcji przestrzega, że przed pobraniem odcinków, należy posiadać legalną wersję tytułów, z których korzysta Masters, czyli filmów "Iron Man", "The Incredible Hulk", "Iron Man 2", "Thor", "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie" oraz "Avengers".

W planach jest drugi sezon serialu, który powstanie na podstawie Drugiej Fazy MCU. Jego premiera została zapowiedziana na początek roku 2019. Ma składać się z fragmentów filmów "Iron Man 3", "Thor: Mroczny Świat", "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz", "Strażnicy Galaktyki", "Avengers: Czas Ultrona" i "Ant-Man".

"Kapitan Marvel" i "Avengers 4" - kiedy premiera?

Serial Mastersa jest idealnym sposobem, by chociaż częściowo odświeżyć sobie informacje na temat świata MCU przed kolejnymi zbliżającymi się produkcjami Marvel Studios. Mowa oczywiście o filmach "Kapitan Marvel" i "Avengers 4". Pierwszy solowy tytuł o superbohaterce Marvela trafi do polskich kin już 8 marca 2019 roku. Zwieńczenie walki z Thanosem zobaczymy 25 kwietnia tego samego roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.