Fan stworzył animowany prequel „Gry o tron”

Kamil Dachnij
18.07.2017 14:15
Fan stworzył animowany prequel „Gry o tron” Fot. kadr z filmu

Pewien fan poświęcił niemal dwa lata życia, aby stworzyć animację „Doom of Valyria”. 

„Gra o tron” ma się skończyć na 8. sezonach, ale stacja HBO zamierza wypełnić tę lukę pięcioma spin-offami. Na razie nie wiadomo o czym miałyby być, ale Amerykanin Patrick McCarthy być może podsunął ciekawy pomysł. Jego 20 minutowy pilot pt: „Doom of Valyria” przedstawia wydarzenia związane ze Zgubą Valyrii, czyli kataklizmem nieokreślonej natury, który przyczynił się do upadku Imperium Valyrii. Fabuła animacji skupia się na Gaemonie i Daenys, którzy mają wziąć ślub. W tej wersji historii jest to pierwsze kazirodcze małżeństwo Targaryenów w Valyrii, co wzbudza sporo kontrowersji i doprowadza do konfliktów. Gdzie indziej zaczynają się pojawiać pogłoski, że niewolnicy pracujący w kopalniach stają się coraz agresywniejsi, co budzi obawy o wybuchu rewolty. Odcinek kończy się klasycznym cliffhangerem, który wskazuje na nadchodzący koniec imperium.

Jest to jedna z ciekawszych zagadek, jakie możemy spotkać w cyklu „Pieśń lodu i ognia” George’a R.R. Martina i zdecydowanie warta przeniesienia na mały ekran. McCarthy poświęcił prawie dwa lata życia, aby stworzyć swoją animację i choć jest mało prawdopodobne, że zainteresuje nią HBO, to jednak należą się brawa za koncept, wytrwałość i wykonanie. Amerykanin znany jest jako twórca parodii Harry’ego Pottera „Stewie Potter”, opartej na znakomitym serialu „Głowa rodziny”.  Szans na rozwinięcie swojego projektu może upatrywać na platformach crowdfundingowych. Jest więcej niż pewne, że znajdzie się wielu chętnych, aby dofinansować serial ze świata „Gry o tron”. 

Za nami za to premiera pierwszego odcinka 7. sezonu serialu, która odbyła się 16 lipca 2017 roku. Przyciągnęła łącznie 16,1 miliona widzów, co jest nowym rekordem oglądalności w historii serialu. Okazuje się, że zmiana daty premiery w żaden sposób nie zaszkodziła „Grze o tron”. A można wręcz powiedzieć, że tylko pomogła. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.