Fani „Gry o tron” reagują na ostatni odcinek 7. sezonu

Sergiusz Kurczuk
28.08.2017 10:08
Gra o tron e07 s07|undefined Fot. kadr z serialu

Kiedy 8. sezon „Gry o tron”? - takie pytanie zadają sobie zniecierpliwieni fani, którzy obejrzeli finał 7. sezonu hitu HBO. Aby dać upust swoim emocjom, komentują odcinek „The Dragon and the Wolf” w mediach społecznościowych.

UWAGA! Artykuł zawiera SPOILERY! Czytasz na własną odpowiedzialność.

Jeśli jeszcze nie widziałeś ostatniego odcinka 7. sezonu „Gry o tron”, to nie wiem, na co czekasz? „The Dragon and the Wolf przyniósł wszystkim fanom serialu to, co od dawna powinno pojawić się w serialu HBO. Nie oznacza to jednak, że większość wątków została zamknięta. W końcu do finału serialu dzieli nas 6 odcinków. Niektórzy widzowie boją się, że twórcy pozostawią niektóre historie bez zakończenia, bo nie zdążą upchnąć mnogości wątków w ostatniej serii (o to nie ma się co martwić, bo mają powstać spin-offy „Gry o tron”). Tak czy siak w końcu zobaczyliśmy zemstę sióstr Stark, spotkanie oko w oko braci Clegane, małe zwycięstwo Theona, dowiedzieliśmy się trochę więcej o przeszłości Jona Snowa, a Cersei ponownie zobaczyła obu swych braci. No i finałowa scena, która dość dosłownie potraktowała tytuł „Pieśń lodu i ognia.

 

Fani nie mogli się doczekać, żeby dać upust swoim emocjom na Twitterze. Bardzo szybko pojawiły się wpisy komentujące to, co widzieliśmy na ekranie. Smok przywódcy Białych Wędrowców zrobił duże wrażenie na widzach.

Nocna Straż: Ten Mur chroni nas od tysięcy lat.

Nocny Król: Potrzymaj mi piwo.

Nie mogło zabraknąć obawy o ulubionych bohaterów.

Lepiej, żebym zobaczyła tą twarz w 8. sezonie!

Pochodzenie Jona Snowa też nie obyło się bez reakcji.

Ciągle jest mi smutno, że Catelyn Stark nigdy się nie dowie, że Ned był jej przez cały czas wierny. 

Bran: Ja dosłownie wiem wszystko.

Sam: Rhaegar dostał unieważnienie ślubu i poślubił Lyannę.

Bran: #GraoTron

Fani zareagowali również na zemstę na Littlefingerze.

Dzieciaki Starków kontra Petyr Baelish.

Ten GIF mówi wszystko.

Skomentowano też pogawędkę Brienne z Ogarem na temat Aryi.

Czy możemy mówić o Brienne i Ogarze jak o zaprzyjaźnionych rodzicach po rozwodzie, wspólnie wychowujących Aryę ich Dziecko Mordercę? 

Jednak pojawiły się też smutne wpisy, dotyczące oczekiwania na 8. sezon serialu.

Panie Światła, Siódemko, Allahu, Buddo, Boże o Wielu Twarzach i tak dalej: Pozwól nam żyć przez kolejne 1000 lat, kiedy w końcu pojawi się kolejny sezon „Gry o tron”.

Ja, idąc do łóżka ze świadomością, że muszę czekać rok na kolejny sezon „Gry o tron”.

A ile faktycznie będziemy musieli czekać na następną serię przygód bohaterów z Westeros? Nie podano jeszcze oficjalnej daty premiery, ale wiadomo, że zdjęcia ruszą jeszcze jesienią 2017 roku. Potrwają zapewne do pierwszego kwartału 2018 roku, no i trzeba twórcom dać czas na post produkcję, która średnio trwa około 6 miesięcy. Jednak montaż może się wydłużyć. Co prawda 8. sezon to tylko 6 odcinków, ale twórcy „Gry o tron” zapowiedzieli, że wiele z nich będzie trwać około 120 minut. Mniej więcej można więc szacować, że 1 odcinek 8. sezonu „Gry o tron” zobaczymy dopiero na jesieni 2018 roku. Żeby umilić Wam oczekiwanie, polecamy nasz QUIZ - Czy pamiętasz jak zginęli bohaterowie „Gry o tron”?.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.