Fani "Lucyfera" odnaleźli bardzo głupi błąd w serialu. Co zrobili twórcy?

23.09.2020 13:11
Fani "Lucyfera" odnaleźli bardzo głupi błąd w serialu. Co zrobili twórcy? Fot. Michael Courtney/Capital Pictures/East News

"Lucyfer" od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych seriali Netfliksa - wiele osób zaczęło jednak oglądać produkcję dopiero od 4. sezonu (to pierwszy, który był emitowany właśnie na platformie streamingowej). Teraz odkrywają błędy w starszych odcinkach.

Fani znaleźli głupi błąd w jednym z pierwszych odcinków serialu, a konkretnie w 3. epizodzie 1. sezonu. W nim Luci i detektyw Decker badają sprawę zabójstwa młodej kobiety. Pan Piekieł zachęca młodego futbolistę do tego, by spróbował uwieść i pójść do łóżka ze swoją koleżanką. Gdy Ty staje się głównym podejrzanym w sprawie jej morderstwa, Lucifer postanawia udowodnić jego niewinność.

Lucyfer - fani znaleźli błąd w serialu

Chloe i Luci następnie starają się przedrzeć przez nagrania z monitoringu, które przedstawiają innego potencjalnego sprawcę. Pewna fanka znalazła jednak błąd w alibi podejrzanej. W trakcie początkowych napisów słyszymy od Chloe, że koroner szacuje czas śmierci na 1-3 w nocy. 

Przeczytaj także

Problem polega na tym, że nagranie z monitoringu wcale nie pomaga sprawie - zaczyna się bowiem o 22:18 i trwa około 3 godzin. Wygląda więc na to, że kończy się chwilę po 1 w nocy. Wygląda więc na to, że alibi tak właściwie jest bezsensowne, skoro pokazuje tylko to, co działo się właściwie przed czasem morderstwa.

Podejrzana twierdzi też, że widziała, jak Ty całuje się z zamordowaną dziewczyną, czego nie widzimy na monitoringu (też mało prawdopodobne by miało to miejsce przed 22).

Czyżby to był specjalnie napisany błąd w scenariuszu, by pokazać, że Chloe czasami się myli? A może scenarzyści zwyczajnie pominęli ten szczegół, by kontynuować historię i stworzyć dobry dramat? Diabeł raczy wiedzieć.

Wszystkie sezony "Lucyfera" (czyli właściwie 4 i pół 5-tego) są dostępne na Netfliksie. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.