Fani chcą 2. sezonu "Cowboya Bebopa" od Netflix. Petycję podpisało mnóstwo osób

13.01.2022 11:37
Fani chcą 2. sezonu "Cowboya Bebopa" od Netflix. Petycję podpisało mnóstwo osób Fot. materiały prasowe/GEOFFREY SHORT/NETFLIX

Aktorski "Cowboy Bebop" zadebiutował ku uciesze hejterów na Netflix pod koniec 2021 roku, zdobywając marne oceny od recenzentów i większości fanów. Jest jednak spora grupa wielbicieli produkcji, którzy chcieliby zobaczyć kolejne odcinki.

Cowboy Bebop doczeka się jednak 2. sezonu?

Ponad 120 tysięcy osób postanowiło podpisać petycję, która prosi Netflix o stworzenie 2. sezonu serialu "Cowboy Bebop". Przypominamy, że produkcja przez słabe oceny i marną oglądalność została anulowana po zaledwie 3 tygodniach od premiery w listopadzie 2021 roku.

Polecamy

Fan serialu Ryan Proffer ruszył z petycją w grudniu 2021 roku, twierdząc, że "chociaż serial nie był dokładną kopią anime, ale świat przedstawiony był na tyle niezwykły, że produkcja zasługuje na 2. sezon". Tak jak wspomnieliśmy, zgodziło się z nim ponad 120 tysięcy osób.

Zresztą wystarczy poczytać tylko komentarze pod petycją Proffera. W jednym z nich możemy przeczytać, że wpadki 1. sezonu niekoniecznie oznaczają, że nie zostaną poprawione w kolejnych odcinkach:

Chociaż to nie był perfekcyjny serial, to nadal był przyjemny i zapewniał rozrywkę. Chciałbym zobaczyć 2. sezon, bo serial mógłby się rozwinąć i ewoluować. Uwielbiam "Umbrella Academy", bo właśnie tak się stało w 2. sezonie, kiedy zmienił się w coś wspaniałego. "Bebop" ma szansę na coś takiego.

Polecamy

Inni zwrócili zaś uwagę na to, że obsada i ekipa filmowa nie zasługują na takie traktowanie - zwłaszcza, że dosłownie wiele osób poświęciło swoje zdrowie na rzecz serialu. Jedną z nich był m.in. John Cho, który wcielał się w Spike'a Spiegela. Ten zerwał więzadło krzyżowe i jak opowiedział w rozmowie z Vulture:

Nie sądzę, że mógłbym wrócić na plan i się opier*alać. Naprawdę traktowałem tę rolę bardzo poważnie. Śmiertelnie poważnie.

Akcja "Cowboya Bebopa" przenosi nas do odległej przyszłości i opowiada nam historię trójki "kowbojów" - łowców nagród, którzy uciekają przed demonami przeszłości. Spike Spiegel (John Cho), Jet Black (Mustafa Shakir) i Faye Valentine (Daniella Pineda) bardzo się od siebie różnią, ale łączy ich jedno - są śmiertelnie niebezpieczni.

Pierwszy sezon zadebiutował 19 listopada 2021 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.