Film "Black Mirror: Bandersnatch" opóźnił premierę 5. sezonu serialu. Kiedy nowe odcinki trafią na Netflix?

Sergiusz Kurczuk
03.01.2019 14:23
Black Mirror|undefined Fot. materiały promocyjne

Premiera filmu "Black Mirror: Bandersnatch" spowodowała, że 5. sezon serialu został opóźniony. Kiedy słynna antologia science fiction powróci z nowymi odcinkami?

Platforma Netflix po raz kolejny postanowiła sprawić wszystkim niespodziankę i tuż przed końcem 2018 roku do bazy serwisu trafił film "Black Mirror: Bandersnatch". Wcześniej nie zdradzono, że powstaje pełnometrażowa wersja jednej z mrocznej historii, rodem ze słynnej antologii. O filmie "Black Mirror" jedynie spekulowano, a koniec grudnia 2018 miał być raczej datą premiery 5. sezonu serialu. Zamiast nowych odcinków otrzymaliśmy interaktywną opowieść o programiście, któremu zacierają się granice między światem realnym a cyfrowym. Film "Black Mirror: Bandersnatch" ma kilka alternatywnych zakończeń, a o decyzjach bohatera decyduje widz. Kiedy jednak zobaczymy nowy sezon serialu "Black Mirror"?

"Black Mirror" - "Bandersnatch" zamiast 5. sezonu serialu? 

Fani serialu spodziewali się, że Netflix postąpi dokładnie tak samo, jak w roku 2017. Wówczas pod koniec grudnia zadebiutował 4. sezon serialu. Przedstawiciele platformy postanowili jednak sprawdzić fanom "Black Mirror" prawdziwą niespodziankę. Twórca marki Charlie Brooker rozmawiał na ten temat z The Hollywood Reporter. Okazuje się, że początkowo miało być zupełnie inaczej. 

Wiedzieliśmy, że wejście w dwa przedsięwzięcia naraz, będzie mieć znaczny wpływ na nasz czas, ale nie powstrzymało to nas przed robieniem innych filmów. Myślę, że fair jest powiedzieć, że zabrało nam to więcej czasu i wysiłku niż pierwotnie zakładaliśmy. 

Z wypowiedzi wynika, że twórcy mieli nadzieję na wyrobienie się w terminie i zaprezentowanie światu w tym samym czasie filmu i 5. sezonu "Black Mirror". Niestety nie udało się. Czy to oznacza, że na kolejne odcinki antologii przyjdzie nam jeszcze długo poczekać?

"Black Mirror" sezon 5 - kiedy premiera?

Na razie nie ma oficjalnych danych, dotyczących premiery 5. sezonu "Black Mirror". Netflix informuje jedynie, że nowe odcinki serialu trafią na platformę na pewno w 2019 roku. Jedna z showrunnerek produkcji - Annabel Jones, skomentowała opóźnienie kontynuacji serialu. 

Mamy tyle treści, a w niej nie odbija się kunszt i to, co musisz dać z siebie, żeby ten świat zaczął naprawdę istnieć lub wywołać poczucie, że istnieje w jednym spójnym świecie. Z tego powodu zabrało nam to ogromną ilość czasu i w efekcie, 5. sezon zostanie trochę opóźniony. Ale dla Netfliksa jest to bardzo duża, nowa szansa, by był tego częścią. I jest przy tym bardzo dużo zabawy. Jest jedna rzecz, którą mam nadzieję, że ludzie zapamiętają: przyjemność z obcowania z tym nowym doświadczeniem. 

Te słowa potwierdzają dawną teorię widzów, mówiącą o tym, że wszystkie odcinki "Black Mirror", chociaż oderwane od siebie fabularnie, dzieją się w tym samym uniwersum. To dodatkowa cecha serialu, która wpływa na dość długi czas przygotowywania jego kolejnych odcinków.

Na razie nie wiadomo, więc kiedy 5. sezon "Black Mirror" trafi na Netflix. Oczekując nowych odcinków, zawsze możemy spróbować odkryć wszystkie możliwe zakończenia filmu "Black Mirror: Bandersnatch".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.