Czy Starkowie i Lannisterowie pogodzą się w finale „Gry o tron”? Sophie Turner zdradziła ważny element fabuły

Natalia Hluzow
06.07.2018 14:04
Sansa Stark|undefined Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

Sophie Turner w swojej ostatniej wypowiedzi na temat „Gry o tron” zdradziła pierwsze informacje dotyczące fabuły finałowego sezonu. 

Choć zdawało się, że wszystko, co związane z zakończeniem „Gry o tron” owiane jest ścisłą tajemnicą, serialowa Sansa Stark zaspoilerowała ważny element fabuły 8. sezonu serialu. I nie, nie chodzi o tatuaż Sophie Turner przedstawiający herb Starków, lecz o jej wypowiedź w wywiadzie dla portalu Gold Derby.

Sophie Turner zdradziła spoiler dotyczący finału „Gry o tron”

Podczas wideo wywiadu, którego Sophie Turner udzielała portalowi Gold Derby, aktorka bardzo bezpośrednio odniosła się do pytań, jakie fani serialu zadają sobie od zakończenia 7. sezonu „Gry o tron”. Czy zwaśnione rody z Westeros pogodzą się w obliczu większego zła nadciągającego z północy? Czy Cersei ostatecznie wesprze Jona Snow i Daenerys? Czy przedstawiciele Siedmiu Królestw przyjdą z odsieczą, kiedy Inni będą szturmować kolejne twierdze? Okazuje się, że na odpowiedź nie będziemy musieli czekać do premiery 8. sezonu „Gry o tron”. Sophie Turner zdradziła ją bowiem w wywiadzie:

Mogę Wam powiedzieć, że ludzie zdecydowanie się zjednoczą. Wszyscy zjednoczą się, by walczyć przeciw nadchodzącej zagładzie. Będzie też wiele napięć pomiędzy tymi małymi grupkami, toczącymi boje o swoje racje. To „Gra o tron”, więc będzie jeszcze więcej krwi, jeszcze więcej śmierci i więcej emocjonalnych tortur, niż we wszystkich poprzednich latach.

Nie trzeba stosować wytrawnej dedukcji, by ze słów aktorki odczytać jasny przekaz – wszyscy połączą siły, by stawić czoła hordzie nadciągającej z północy, a to oznacza, że Starkowie, Lannisterowie i Targaryenowie (jak wiemy, jest ich już dwoje) będą zmuszeni zawrzeć sojusz, by pokonać wspólnego wroga.

Gra o tron Fot. foto: kadr z serialu "Gra o tron"

Czy zapowiedź jeszcze krwawszych scen i większej ilości zgonów oznacza, że mieszkańcy Westeros przegrają z Nocnym Królem i finalnie wszyscy zginą? Wśród licznych fanowskich teorii, takie rozwiązanie pojawia się bardzo często. Jednak tego, jak naprawdę zakończy się „Gra o tron”, dowiemy się dopiero w 2019 roku. Do tego czasu pozostaje nam żywić nadzieję, że David Benioff i D.B. Weiss staną na wysokości zadania i nie zapiszą się w historii jako twórcy jednego z najgorszych zakończeń słynnych seriali.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.