Finałowa bitwa "Gry o tron" zostanie stoczona w Winterfell?

Natalia Hluzow
02.11.2018 15:27
gra o tron|undefined Fot. materiały prasowe HBO

Wszystko wskazuje na to, że najważniejsze wydarzenia 8. sezonu "Gry o tron" rozegrają się na ziemiach Starków. Czy to właśnie tam stoczona zostanie finałowa bitwa serialu, w której ważyć się będą losy całego Westeros?

Po siedmiu sezonach walk, intryg, spisków, sojuszy, miłości i zdrad, jeden z najsłynniejszych seriali HBO zbliża się ku końcowi. Większość gwiazd "Gry o tron" pożegnała się już z pracą na planie serialu i teraz ma czas na podsycanie ciekawości fanów w wywiadach na temat finałowego sezonu. Wszelkie istotne tajemnice są oczywiście pilnie strzeżone przez HBO, jednak w ekskluzywnym materiale poświęconym "Grze o tron", który ukazał się na łamach "Entertainment Weekly", pozwolono sobie na rzucenie kilku wskazówek dotyczących wydarzeń, jakie rozegrają się w ostatnich odcinkach serialu.

"Gra o tron" - gdzie rozegra się finałowa bitwa?

Jeden z twórców "Gry o tron", David Benioff, zapowiedział, że wielka finałowa bitwa będzie ukazana z punktu widzenia kilku bohaterów podczas ich walki o przetrwanie. Benioff potwierdził też słowa Sophie Turner, która już wcześniej zdradziła, że w ostatecznej walce wszyscy zjednoczą się przeciwko wspólnemu wrogowi. Jak powiedział:

Ta bitwa będzie zawierała ostatni, desperacki zryw ludzkości przeciw Nocnemu Królowi i jego armii Białych Wędrowców. Budowaliśmy to od samego początku - to walka żyjących przeciwko umarłym. 

Artykuł zamieszczony w EW niemal jednoznacznie wskazuje na to, że bitwa, o której wspominali Benioff i Turner, rozegra się w grodzie Starków. Jak ujawnili członkowie ekipy, zdjęcia do bitwy w Winterfell realizowano w kwietniu 2018 przez 55 nocy, po czym niemal tyle samo czasu spędzono w studiu, kręcąc na green screenie sceny batalistyczne rozgrywające się na północy Westeros. Wyjawiono również, że podczas prac nad finałowym sezonem znacznie rozbudowano scenografię w lokacji, która gra tereny należące do Starków.

Ponadto, odnosząc się do bitwy w Wintefell, Piter Dinklage powiedział:

Jest brutalna. Sprawia, że Bitwa Bękartów wydaje się przy niej parkiem rozrywki.

Biorąc pod uwagę czas przeznaczony na przygotowywanie sceny batalistycznej osadzonej w Winterfell oraz jej skalę, o której wspomniał aktor wcielający się w Tyriona Lannistera, możemy zakładać, że właśnie ta walka będzie stanowiła zwieńczenie losów wszystkich rodów Westeros - ostateczną walkę żywych z umarłymi, z której zapewne bardzo niewielu bohaterów wyjdzie cało. 

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

Na razie HBO nie podało jeszcze oficjalnej daty premiery finałowego sezonu "Gry o tron". Wiadomo jedynie, że ostatnie 6 odcinków trafi na ekran w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.