Forbes opublikował listę 10 najlepiej zarabiających aktorów serialowych

Kamil Kacperski
25.10.2018 15:11
Rick Grimes|undefined Fot. kadr z wideo

Magazyn "Forbes" przygotował listę 10 najlepiej zarabiających aktorów serialowych pracujących obecnie w telewizji. Którzy artyści mają najwyższe gaże?

Największym zaskoczeniem na liście jest aktor znajdujący się na pozycji numer 10 - Andrew Lincoln, czyli Rick Grimes z "The Walking Dead". Mężczyzna otrzyma za 9. sezon produkcji gaże w wysokości 11 milionów dolarów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wystąpi on jedynie w 5 odcinkach nowej serii show o zombie. Być może aktor pojawi się jeszcze we flashbackach albo niespodziewanie wróci do roli w późniejszych epizodach. Na razie możemy jedynie wywnioskować, że Lincoln za występ w jednym odcinku inkasuje ponad 2 miliony dolarów. 

Pierwsze miejsca zajmują za to członkowie obsady "Teorii wielkiego podrywu", którego emitowany jest obecnie ostatni sezon. Każdy z nich otrzyma ponad 20 milionów dolarów za 24 występy w programie o nerdach. Tak za to prezentuje się cała lista:

  • Andrew Lincoln ("The Walking Dead") - 11 milionów dolarów
  • Ty Burrell ("Modern Family") - 12 milionów dolarów
  • Jesse Tyler Ferguson ("Modern Family") - 13 milionów dolarów
  • Eric Stonestreet ("Modern Family") - 13,5 miliona dolarów
  • Ed O'Neil ("Modern Family") - 14 milionów dolarów
  • Mark Harmon ("NCIS") - 19 milionów dolarów
  • Kunal Nayyar ("Teoria wielkiego podrywu") - 23,5 miliona dolarów
  • Simon Helberg ("Teoria wielkiego podrywu") - 23,5 miliona dolarów
  • Johnny Galecki ("Teoria wielkiego podrywu") - 25 milionów dolarów
  • Jim Parsons ("Teoria wielkiego podrywu") - 26,5 miliona dolarów

Którzy aktorzy serialowi zarabiają najwięcej?

Widzimy zatem, że lista jest zdominowana przez panów, którzy na co dzień występują w serialach "Modern Family" oraz "Teoria wielkiego podrywu". Obydwie produkcje liczą ponad 200 odcinków, a każdy z sezonów ma 22-24 epizody. Jak łatwo policzyć, Parsons i spółka zarabiają około miliona dolarów za jeden odcinek, czyli prawie dwa razy więcej, niż gwiazdy "Modern Family". 

Obecnie emitowany jest 10. sezon "Modern Family" i 12. "Teorii wielkiego podrywu", który jednocześnie będzie ostatnią serią produkcji o Sheldonie Cooperzei jego współlokatorach. W Polsce serial jest emitowany na Comedy Central. Premiera odbędzie się 27 października 2018 roku o 21:30.

Kiedy Andrew Lincoln odejdzie z The Walking Dead?

Do tej pory twórcy zapowiadali jedynie, że Rick pojawi się tylko w pierwszej połowie 9. sezonu "The Walking Dead". Twórcy postanowili w końcu podać konkretną datę śmierci Grimesa - odpowiedź na pytanie, jak twórcy serialu zabiją Ricka, poznamy 4 listopada 2018 roku, kiedy 5. odcinek 9. sezonu "The Walking Dead" trafi na antenę AMC. W Polsce premiera odbędzie się za pośrednictwem stacji Fox. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.